O nas
Kontakt

9. dzień mistrzostw Europy 2024: Osoby robiące sobie selfie Ronaldo budzą obawy dotyczące bezpieczeństwa

Laura Kowalczyk

Steward catches a pitch invader that ran to Portugal

Wszystkie najnowsze wydarzenia dotyczące Mistrzostw Europy 2024.

Portugalia z łatwością pokonała Turcję 3:0 ze względów bezpieczeństwa

Cristiano Ronaldo powinien uważać się za szczęściarza, że ​​nic mu się nie stało po konfrontacji na boisku z czterema kibicami, którzy chcieli sobie zrobić selfie podczas sobotniego meczu o mistrzostwo Europy, powiedział trener Portugalii Roberto Martinez.

Niepokojąca seria naruszeń bezpieczeństwa miała miejsce w drugiej połowie zwycięstwa Portugalii nad Turcją 3:0 na Westfalenstadion w Dortmundzie.

Ronaldo chętnie pozował do selfie z młodym kibicem, który w 69. minucie wymknął się stewardom i wszedł na boisko, po czym wyciągnął telefon komórkowy.

Ronaldo był jednak wyraźnie niezadowolony, gdy w ostatnich minutach meczu dwie kolejne osoby próbowały zrobić to samo. Chwilę po końcowym gwizdku kolejna osoba w czerwonej koszulce Portugalii zbliżyła się do 39-letniego napastnika, aby zrobić sobie zdjęcie.

Następnie dwie kolejne osoby próbowały skonfrontować się z Ronaldo, gdy schodził z boiska wraz z kolegami z drużyny, ale w takich sytuacjach były powstrzymywane przez ochronę.

Włamywacz na boisko robi sobie selfie z Portugalczykiem Cristiano Ronaldo podczas meczu grupy F pomiędzy Turcją a Portugalią na turnieju piłki nożnej Euro 2024 w Dortmundzie w Niemczech.

„To niepokojące” – powiedział Martinez – „ponieważ dzisiaj mieliśmy szczęście, że intencje fanów były dobre.

„Wszyscy kochamy fanów, którzy rozpoznają w ich umysłach wielkie gwiazdy i wielkie ikony. Wszyscy się z tym zgadzamy. Ale można zrozumieć, że to był bardzo, bardzo trudny moment – ​​jeśli intencje są błędne, gracze są zdemaskowani i musimy zachować ostrożność. Nie sądzę, że coś takiego powinno mieć miejsce na boisku piłkarskim.

Martinez powiedział, że ważne jest, aby wysłać fanom wiadomość, że takie zachowanie jest nie do przyjęcia.

„To nie jest właściwy sposób, nic z tego nie uzyskasz” – dodał Martinez. „A to, co robisz, to prawdopodobnie pogorszenie środków w przyszłości.

„Niedobrze jest tak eksponować zawodników, gdy po boisku biegają ludzie”.

Bernardo Silva, kolega z drużyny Ronaldo i strzelec meczu przeciwko Turcji, powiedział, że „niezbyt się przejmuje” kibicami, którzy weszli na boisko.

„To trochę denerwujące, że trzeba przerywać mecz, ponieważ kibic wchodzi na boisko” – powiedział Silva. „To cena, jaką płacisz za bycie tak rozpoznawalnym w świecie futbolu.

„Jeśli chodzi o poczucie zagrożenia, to nie. Nie ja osobiście.

Belgia otrząsnęła się z początkowej porażki

Belgia otrząsnęła się z szoku po porażce ze Słowacją w pierwszym meczu mistrzostw Europy, pokonując w sobotę Rumunię 2:0.

Bramka Kevina De Bruyne’a w drugiej połowie zapewniła zwycięstwo po tym, jak Youri Tielemans strzelił gola w drugiej minucie na stadionie w Kolonii.

Przyglądali się temu król Belgii Filip i królowa Matylda.

„Wiedzieliśmy, co musimy zrobić. Musieliśmy wygrać, w przeciwnym razie wracalibyśmy do domu” – powiedział De Bruyne. „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby utrzymać chłopaków na właściwej drodze”.

Belg Kevin De Bruyne świętuje po zdobyciu drugiego gola dla swojej drużyny podczas meczu grupy E pomiędzy Belgią a Rumunią na turnieju piłki nożnej Euro 2024 w Kolonii.

Gruzja zremisowała w debiucie na Euro

Gruzja zdobyła swój pierwszy w historii punkt na dużym turnieju po zremisowaniu 1:1 z Czechami na Euro 2024 w sobotę. To było prawie zwycięstwo.

Czeska drużyna zdominowała pierwsze etapy i świętowała nieuznaną bramkę w 23. minucie, kiedy Adam Hlozek po rzucie z dystansu wpakował piłkę do siatki z dalekiego słupka

Sytuacja odwróciła się jednak tuż przed przerwą. Gruzja, jedyna drużyna debiutująca na Euro 2024, objęła prowadzenie po rzucie karnym Georgesa Mikautadze za zagranie ręką czeskiego obrońcy Robina Hranca.

Następnie czeska drużyna wróciła do gry, gdy główka odbiła się od słupka, a Patrik Schick strzelił klatką piersiową i zdobył swojego szóstego gola w karierze na Mistrzostwach Europy, co plasowało go na szóstym miejscu na liście wszechczasów.