O nas
Kontakt

Wieża Eiffla zamknięta czwarty dzień z powodu strajków: oto, co powinni wiedzieć odwiedzający

Laura Kowalczyk

Striking employees have caused the Parisian monument to shut for four days so far this week.

Strajkujący pracownicy spowodowali w tym tygodniu zamknięcie paryskiego pomnika na cztery dni.

W czwartek (22 lutego) Wieża Eiffla będzie zamknięta czwarty dzień z rzędu w związku ze strajkiem pracowników w stolicy Francji.

Ten kultowy obiekt, który ma znajdować się w centrum obchodów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, jest niedostępny dla zwiedzających.

Jeden z przedstawicieli strajkujących, Denis Vavassori ze związku zawodowego CGT, ostrzegał wcześniej, że ich akcja protestacyjna „może trwać kilka dni, a nawet tygodni”.

Oto, co warto wiedzieć, jeśli wybierasz się w tym tygodniu na Wieżę Eiffla.

Zamknięcie Wieży Eiffla: co zrobić, jeśli zarezerwowałeś wizytę

Wieża Eiffla jest zazwyczaj otwarta 365 dni w roku. Jednak strajkujący pracownicy spowodowali w tym tygodniu zamknięcie paryskiego pomnika na cztery dni.

Jeśli zarezerwowałeś wizytę w tym miejscu, powinieneś sprawdzić jego stronę internetową, aby uzyskać informacje o godzinach otwarcia.

Obecnie pojawia się ostrzeżenie, że dzisiaj, 22 lutego, Wieża Eiffla będzie zamknięta.

Zaleca odwiedzającym posiadającym bilety elektroniczne (które można kupić z dwumiesięcznym wyprzedzeniem), aby w celu uzyskania dalszych informacji sprawdzali pocztę elektroniczną.

Strajki w Paryżu: dlaczego Wieża Eiffla jest zamknięta?

Strajkujący pracownicy żądają podwyżki wynagrodzeń proporcjonalnie do przychodów ze sprzedaży biletów. Chcą także lepszej konserwacji 135-letniej wieży, na której części okuć widać ślady rdzy.

Wieża zarabia rocznie miliony euro dla swojego właściciela, miasta Paryża. Zastępca burmistrza Paryża Emmanuel Grégoire powiedział w środę, że przedłużające się zamknięcia podczas pandemii Covid-19 pozbawiły obiekt 130 mln euro przychodów.

Upierał się jednak, że konserwacja wieży nie ucierpiała w rezultacie.

„Pomnik jest w bardzo dobrym stanie” – powiedział nadawcy France Info, dodając, że spodziewa się, że firma obsługująca wieżę rozwiąże problem ze strajkującymi.

Wieża będzie ważnym elementem podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu i następnych Igrzysk Paraolimpijskich.

Medale olimpijskie i paraolimpijskie w Paryżu są osadzone w kawałkach sześciokątnego kawałka żelaza pobranego z zabytku.

Stephane Dieu ze związku zawodowego CGT, który reprezentuje dużą liczbę pracowników Wieży Eiffla, powiedział, że strajkujący chcą przedstawić swoje żądania władzom miasta i osiągnąć porozumienie z właścicielem Wieży, „aby tego lata wszystko przebiegało sprawnie”.

Przywódcy związkowi wielokrotnie krytykowali model biznesowy operatora wieży, twierdząc, że opiera się on na zawyżonych szacunkach dotyczących przyszłej liczby odwiedzających kosztem kosztów utrzymania i wynagrodzeń pracowników.

W ubiegłym roku pomnik był zamknięty dla zwiedzających na 10 dni podczas masowych protestów, które odbyły się w całej Francji przeciwko rządowemu planowi reformy systemu emerytalnego.