Mówią, że każda chmura ma dobrą stronę. Chociaż zanieczyszczenie w wielu miejscach stanowi problem zagrażający życiu, dla niektórych może to być zaletą.
Naukowcy twierdzą, że penisy stają się coraz dłuższe i powinniśmy się tym martwić.
Z nowej metaanalizy przeprowadzonej na Uniwersytecie Stanforda wynika, że w ciągu ostatnich 29 lat średnia długość prącia na świecie wzrosła o 24 procent.
Naukowcy zebrali dane na podstawie 75 badań przeprowadzonych w latach 1942–2021, które dotyczyły długości prącia z 55 761 mężczyzn.
Ustalili, że w ciągu ostatnich trzech dekad średnia długość ciała w stanie wzwodu wzrosła z 12,1 cm do 15,24 cm.
Nagłówek może wywołać chichot podczas seksu– nieśmiały czytelniku, ale ten „szybki” wzrost jest potencjalnie niepokojący, ostrzegł badacz dr Michael Eisenberg.
„Wzrost nastąpił w stosunkowo krótkim czasie. Każda ogólna zmiana w rozwoju budzi niepokój, ponieważ nasz układ rozrodczy jest jednym z najważniejszych elementów biologii człowieka”.
„Jeśli będziemy świadkami tak szybkich zmianoznacza to, że z naszymi organizmami dzieje się coś potężnego” – dodaje.
Dlaczego penisy stają się dłuższe?
Naukowcy spodziewali się, że z czasem nastąpi spadek średniej długości męskiego penisa. Byli „zaskoczeni” wynikami, na co złożyło się wiele czynników.
Najważniejszą z takich możliwych przyczyn jest występowanie szkodliwych substancji chemicznych w pestycydach i produkty higieniczne.
„Te substancje chemiczne zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego – jest ich wiele – istnieją w naszym środowisku i naszej diecie” – powiedział.
„Gdy zmieniamy konstytucję naszego ciała wpływa to również na nasze środowisko hormonalne. Wysunięto także, że narażenie na substancje chemiczne jest przyczyną wcześniejszego wchodzenia w okres dojrzewania u chłopców i dziewcząt, co może wpływać na rozwój narządów płciowych”.
Badanie było dość kompleksowe. Niemniej jednak inni eksperci sugerują tendencję w odwrotnym kierunku.
Jaki jeszcze wpływ mają chemikalia na zdrowie reprodukcyjne człowieka?
Badania sugerują, że chemikalia mają głęboki wpływ na nasz układ rozrodczy.
Sperma Jak wynika z metaanalizy 185 badań, w których wzięło udział 45 000 mężczyzn, liczba mężczyzn w krajach zachodnich spadła w latach 1973–2011 o 59%.
Substancje chemiczne mogą mieć wpływ na przyszłą płodność niemowląt które są jeszcze w macicy.
Duńskie badanie opublikowane w zeszłym tygodniu wykazało, że narażenie kobiet na niebezpieczne „wieczne chemikalia”.” we wczesnej ciąży może skutkować mniejszą liczbą i jakością plemników u dzieci płci męskiej w późniejszym życiu.