O nas
Kontakt

Elonowi Muskowi grozi pozew o zniesławienie po fałszywym zidentyfikowaniu protestującego mężczyzny w postach na X/Twitterze

Laura Kowalczyk

Elonowi Muskowi grozi pozew o zniesławienie po fałszywym zidentyfikowaniu protestującego mężczyzny w postach na X/Twitterze

Mieszkaniec Kalifornii twierdzi, że był nękany po tym, jak Musk wzmocnił posty na X, które fałszywie umieściły go w miejscu konfrontacji z udziałem protestujących ze skrajnej prawicy.

Amerykanin, który twierdzi, że był nękany po tym, jak Elon Musk wzmocnił posty na swojej platformie społecznościowej X, wcześniej znanej jako Twitter, które fałszywie umieściły mężczyznę w miejscu konfrontacji z udziałem skrajnie prawicowych demonstrantów, w poniedziałek pozwał miliardera za zniesławienie w pozwie złożonym w poniedziałek.

22-letni Benjamin Brody z Kalifornii jest reprezentowany przez Marka Bankstona, prawnika z Teksasu, który w zeszłym roku wygrał sprawę o zniesławienie przeciwko teoretykowi spiskowemu Alexowi Jonesowi w pozwie wniesionym przez rodziny ofiar strzelaniny w szkole Sandy Hook Elementary.

Brody domaga się procesu z ławą przysięgłych w Austin w Teksasie i nieokreślonego odszkodowania w wysokości co najmniej 1 miliona dolarów (955 000 euro).

Prawnicy Muska nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz pozostawione przez rzecznika.

W czerwcu film opublikowany w serwisie X przedstawiał konfrontację z protestującymi w pobliżu festiwalu Pride w Oregonie. Według „The Oregonian” niektórzy z zaangażowanych w tę sprawę nosili te same kolory, co grupa ekstremistyczna Proud Boys.

W serwisie X niektórzy użytkownicy fałszywie zidentyfikowali jednego z uczestników jako Brody’ego, podkreślając jego plany po ukończeniu studiów dotyczące pracy dla rządu w celu rozpowszechniania bezpodstawnych twierdzeń o zaangażowaniu agentów federalnych.

„Prawdopodobna sytuacja pod fałszywą flagą”

Pozew zawiera zrzuty ekranu przedstawiające kontakty Muska z użytkownikami rozpowszechniającymi posty dotyczące Brody’ego, w tym jeden, w którym Musk określił to jako „prawdopodobną sytuację pod fałszywą flagą”.

Z pozwu wynika, że ​​Brody, absolwent college’u, który powiedział, że w czasie zdarzenia przebywał w Kalifornii, był nękany ze względu na zasięg Muska.

Od poniedziałku posty Muska nadal znajdowały się na platformie X.

To nie pierwszy raz, kiedy Musk został pozwany o zniesławienie.

W 2019 r. przegrał pozew brytyjskiego badacza jaskiń, który twierdził, że uznano go za pedofila, gdy dyrektor generalny Tesli nazwał go „pedofacetem” na ówczesnym Twitterze.

Firma technologiczna Muska pozwała także inne osoby w związku z treściami opublikowanymi na stronie. W sierpniu X pozwał grupę badaczy w związku z oskarżeniami, że ich praca podkreślająca wzrost mowy nienawiści na platformie kosztowała firmę wielomilionowe przychody z reklam.