Wyspa zaczęła zyskiwać sławę w latach 60. XX wieku, kiedy na nowo stała się popularnym miejscem imprezowym.
Na całym świecie jest wiele miejsc wakacyjnych, które są znane jako miejsca ulubione przez bogatych – Wybrzeże Amalfi, Malediwy, Dubaj.
Ale wyspa na chłodnym Morzu Północnym zwykle nie znajduje się na tej liście.
Mimo że niemiecka wyspa Sylt nie znajduje się na większości list marzeń podróżniczych, od dawna jest ulubionym miejscem wypoczynku zamożnych podróżników i VIP-ów.
Oto, jak jego naturalne piękno i wykwintna scena kulinarna zwabiły zamożny tłum.
Jak Sylt stał się miejscem wypoczynku gwiazd
Sylt to największa z niemieckich wysp północnofryzyjskich, położona na Morzu Północnym u wybrzeży Szlezwiku-Holsztynu.
Wyspa zaczęła zyskiwać sławę w latach 60. XX wieku, kiedy na nowo stała się popularnym miejscem imprezowym. Po wizycie bogatego niemieckiego playboya Guntera Sachsa do nowego, eleganckiego miejsca przybywały gwiazdy z całego świata.
VIP-y, w tym ówczesna żona Sach, francuska aktorka Bridget Bardot, przyjechały, by poznać dzikie życie nocne i ekstrawagancki styl życia oraz pierwszą w Niemczech plażę dla nudystów.
Wyspa stała się symbolem bogactwa i zamożności, ale także ucieczką, gdzie celebryci mogli bez przeszkód występować publicznie.
Dlaczego wyspa Sylt jest sławna?
Niemiecka wyspa Sylt nadal przyciąga turystów do swoich nadmorskich kurortów, pięciogwiazdkowych hoteli i znakomitych restauracji.
Jednym z najbardziej znanych luksusowych hoteli jest Budersand Hotel z widokiem na morze. Dysponuje spa, polem golfowym i restauracją wyróżnioną gwiazdką Michelin.
Na wyspie znajduje się także restauracja uhonorowana dwiema gwiazdkami Michelin. Goście restauracji Söl’ring Hof mogą spróbować menu degustacyjnego składającego się z sześciu, siedmiu lub ośmiu dań, z których drugie kosztuje 309 euro.
Jak spędzić weekend na Sylcie
Oprócz wystawnych hoteli i restauracji, Sylt oczarowuje gości swoim smaganym wiatrem pięknem i dzikimi krajobrazami.
Posiada 40 kilometrów plaż zachęcających do spacerów nad morzem i kultowe wydmy zwane „kniepsand”.
Wyspę otacza Morze Wattowe, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie odpływu odwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po równinach błotnistych, aby obserwować bogatą różnorodność biologiczną i unikalny ekosystem równin pływowych.
Jak dojechać do Sylt
Chociaż Sylt jest wyspą, można na nią łatwo dojechać zarówno samochodem, jak i pociągiem.
Wyspa połączona jest z lądem groblą, po której mogą jeździć zwiedzający. Alternatywnie do miasta Westerland można dojechać pociągiem.
Sylt posiada również własne lotnisko z połączeniami lotniczymi do miast w Niemczech i Europie.