O nas
Kontakt

Akcje Pumy spadają po ogłoszeniu przez niemiecką markę sportową wykupu akcji za 100 milionów euro

Laura Kowalczyk

the logo of the German sporting goods producer Puma is pictured on a building at the headquarters in Herzogenaurach, southern Germany, April 20, 2010.

Program wykupów rozpocznie się w marcu i potrwa rok, kończąc się w maju 2025 r.

Akcje Pumy spadły o 0,83% w czwartkowe popołudnie po ogłoszeniu przez niemiecką firmę produkującą odzież sportową planów zwrotu do 50% zysku netto akcjonariuszom w formie dywidend i wykupów akcji w ramach programu, w ramach którego spółka odkupi akcji o wartości do €. W sumie 100 milionów.

W czwartek spółka ogłosiła, że ​​podjęła decyzję o modyfikacji polityki dywidendowej w celu osiągnięcia stopy dystrybucji na poziomie 25–40% zysku netto grupy w porównaniu do 25–35%, uzupełnionej programem skupu akcji własnych, w ramach którego całkowita wypłacona kwota na 50%.

„Pierwsza transza przewiduje wykup akcji własnych za łączną cenę nabycia do 100 mln euro i rozpoczyna się w marcu 2024 r. i zakończy się 6 maja 2025 r.” – podała Puma. „Zgodnie z upoważnieniem udzielonym przez Walne Zgromadzenie za rok 2020 nabyte akcje zostaną następnie umorzone.”

Spółka stwierdziła, że ​​„mocny bilans” na koniec 2023 r. w połączeniu ze strategią wzrostu zaowocuje generowaniem silnych wolnych przepływów pieniężnych w nadchodzących latach. Stworzy to organiczną podstawę do zwiększenia wypłat dla akcjonariuszy – dodał.

Na początku tygodnia Puma oświadczyła, że ​​spodziewa się słabej pierwszej połowy na trudnym rynku dla sektora odzieży sportowej.

Ponieważ kraje w Europie i poza nią zmagają się z kryzysem kosztów życia, firmy muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przekonać klientów do zakupu najnowszej odzieży sportowej, która jest uważana za zakup nieistotny.

Konkurenci Pumy, Adidas i Nike, również odczuli słaby popyt, ale wydaje się, że szczególnie ucierpiała Puma, ponieważ jej akcje pozostają w tyle za konkurentami.