O nas
Kontakt

Jenni Hermoso: Hiszpańska gwiazda futbolu żąda kary dla szefa, który ją pocałował

Laura Kowalczyk

Jenni Hermoso: Hiszpańska gwiazda futbolu żąda kary dla szefa, który ją pocałował

Gwiazda Pucharu Świata Jenni Hermoso, po brutalnym pocałowaniu przez szefa Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luisa Rubialesa, twierdzi, że ten niewłaściwy czyn nie powinien pozostać bezkarny.

Po dniach kontrowersji Jenni Hermoso w końcu przerwała milczenie.

Gwiazda Pucharu Świata wypowiedziała się na temat „niedopuszczalnego” pocałunku, który otrzymała od Luisa Rubialesa, prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, podczas ceremonii wręczenia medali na Mistrzostwach Świata Kobiet w Australii.

Hermoso wydała oficjalne oświadczenie za pośrednictwem swojego związku zawodowego FUTPRO, w którym stwierdziła, że ​​niewłaściwe zachowanie Rubiale nie powinno pozostać bezkarne.

Oświadczyła również, że związek zawodników FUTPRO i jej agent „będą bronić moich interesów i przemawiać w moim imieniu”.

Związek pracuje, „aby czyny takie, jakich byliśmy świadkami, nie pozostały bezkarne, były karane i aby przyjęto odpowiednie środki w celu ochrony piłkarzy przed działaniami, które są niedopuszczalne” – stwierdziła.

Hermoso, 33-letni napastnik i kluczowy zawodnik Hiszpanii, powiedział o pocałunku – który został uchwycony na wideo szeroko udostępnianym w mediach społecznościowych – że „nie podobało mi się to, ale co mogłem zrobić”.

Po natychmiastowym zamieszaniu wywołanym pocałunkiem federacja wydała w imieniu Hermoso oświadczenie, w którym bagatelizowała incydent. Później w doniesieniu lokalnych mediów na sportowym portalu Relevo.com podano, że federacja sfałszowała jej oświadczenie.

Federacja zaprzeczyła temu TylkoGliwice.

Relevo.com poinformowało również, że Rubiales poprosił Hermoso o pojawienie się w filmie, w którym przeprasza za to, że ją pocałował, ale ona odmówiła. Stwierdzono, że kapitan Ivana Andrés również została poproszona o udział, ale również odmówiła.

Według Relevo osoby podróżujące z hiszpańską delegacją do Madrytu również widziały, jak trener Jorge Vilda próbował przekonać rodzinę Hermoso, aby pozwoliła jej wystąpić w filmie.

Jeśli chodzi o Hiszpańską Wysoką Radę ds. Sportu, zachowanie Rubialesa zaszkodziło wizerunkowi kraju, podobnie jak stara się on o wygranie wspólnego konkursu na organizację Pucharu Świata mężczyzn w 2030 r.

„(Hermoso) może zdecydować, czy zabrać głos, czy nie, i cokolwiek zrobi, postąpi właściwie, ponieważ przede wszystkim nie możemy zrzucać na nią odpowiedzialności za to” – powiedział Víctor Francos, hiszpański sekretarz stanu ds. sportu i przewodniczący hiszpańskiej Wysokiej Rady ds. Sportu.

Rubiales znajduje się w trudnej sytuacji i rośnie presja na jego rezygnację. Zwołał na piątek nadzwyczajne posiedzenie zgromadzenia ogólnego Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, które ma go poprzeć.

Federacja wszczęła wewnętrzne dochodzenie w celu ustalenia, czy Rubiales złamał protokół federacji przeciwko seksizmowi. Protokół uznaje „przymuszone pocałunki” za przestępstwo karalne.

Hiszpańska Wysoka Rada Sportu oświadczyła, że ​​zwróciła się do federacji o przedstawienie do poniedziałku wyników dochodzenia.