O nas
Kontakt

„Najlżejsza” nowa hulajnoga elektryczna na świecie, którą można złożyć do rozmiaru kartki papieru

Laura Kowalczyk

This e-scooter is so small that you can fit into your carry-on when you travel

Po złożeniu hulajnoga elektryczna Arma ma wysokość stosu 10 kartek papieru A4 i na jednym ładowaniu może przejechać nawet 15 km.

Wyobraź sobie hulajnogę elektryczną, która jest tak kompaktowa, że ​​bez problemu zmieści się w Twojej teczce. Możesz też spieszyć się na lotnisko, aby złapać swój lot hulajnogą, ale możesz zabrać ją w bagażu podręcznym i po wylądowaniu kontynuować rejs w innym mieście.

To tylko niektóre z zastosowań obiecanych przez twórców najmniejszej i najlżejszej hulajnogi elektrycznej na świecie.

Po złożeniu hulajnoga elektryczna Arma ma 210 mm szerokości, 297 mm długości i 96 mm wysokości. To około 10 arkuszy papieru A4 ułożonych jeden na drugim. A waży tylko około 4,5 kg.

Jest mały, ale potężny – maksymalna waga jeźdźca to około 100 kg.

„Jak udało nam się sprawić, że jest tak mały, a jednocześnie wystarczająco mocny, aby ludzie mogli na nim jeździć? Właśnie w tym miejscu wchodzą w grę nasze możliwości technologiczne, japońskich inżynierów. To kryształowy produkt stworzony przez grupę utalentowanych inżynierów” – Masaki Shizumu, dyrektor generalny i założyciel Army, powiedział TylkoGliwice Next.

Według firmy przejście z trybu noszenia na tryb jazdy następuje w ciągu kilku sekund, co czyni go idealnym rozwiązaniem do dojazdów do pracy.

Możliwość dojazdu od drzwi do drzwi oznacza, że ​​nie trzeba szukać miejsca parkingowego ani martwić się kradzieżą.

„W Japonii, zwłaszcza w Tokio, dużo osób dojeżdża do pracy pociągiem. Oczywiście większość ludzi po wyjściu z pociągu uda się do kolejnego celu pieszo. Dzięki Armie czas podróży zostanie znacząco skrócony, a bardziej komfortowo” – powiedział Shimizu.

„Tradycyjne podejście do mobilności to coś, czego używamy, ponieważ nie chcemy chodzić pieszo. Widzę jednak w tym szansę na przekształcenie codziennych dojazdów do ekscytujących podróży” – powiedziała Shizumu na swojej stronie finansowania społecznościowego na Kickstarterze.

„Chcę zmienić nie tylko sposób, w jaki jeździmy, ale także krajobrazy, które widzimy po drodze. Moim ostatecznym celem jest kształtowanie nowych doświadczeń wpływających na życie ludzi za pośrednictwem pojazdów, które tworzę” – dodał.

Transformacja mobilności

Shizumu mówi, że zawsze marzył o stworzeniu „nigdy wcześniej nie widzianych pojazdów”.

„Jestem przekonany, że jest to forma mobilności, która odegra aktywną rolę we wszelkiego rodzaju lokalizacjach na całym świecie. Przykładowo, przeprowadzając się do miejsca dalej od dworca, możesz obniżyć czynsz lub zamieszkać w bardziej przestronnym Wierzę, że w ten sposób będzie w stanie przyczynić się do poprawy Twojego stylu życia” – powiedział TylkoGliwice Next.

Grupa inżynierów w firmie umożliwiła osiągnięcie tak kompaktowych rozmiarów, opracowując unikalny mechanizm składania wykorzystujący wiele zawiasów zamiast konwencjonalnego systemu z jednym zawiasem.

Wykorzystuje wymienne akumulatory, które mogą zasilać silnik o mocy 250 W (W). Shimizu twierdzi, że akumulator można w pełni naładować w ciągu dwóch godzin.

Na jednym ładowaniu może przejechać od 11 do 14 km i osiągnąć prędkość maksymalną 24 km/h.

Jego zespół wypuścił Armę na Kickstarterze w listopadzie 2023 roku i od tego czasu zebrał prawie 76 000 dolarów (69 000 euro).

Hulajnoga elektryczna Arma jest wciąż w fazie rozwoju i ma zostać wypuszczona na rynek konsumencki latem 2024 roku.

Więcej informacji na temat tej historii można znaleźć w filmie w odtwarzaczu multimedialnym powyżej.