O nas
Kontakt

Najnowsze informacje o Euro 2024: Niesamowita Austria zajmuje pierwsze miejsce w grupie D przed Francją i Holandią

Laura Kowalczyk

ustria

Francja nie pokonała Polski i zajęła drugie miejsce w grupie, wyprzedzając Holandię, która zajęła trzecie miejsce. W grupie C Anglia i Dania utrzymują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Słowenia również awansowała do 1/16.

Koniec meczu w Grupie D Euro 2024, gdy Francja przegrała z dumną Polską rozczarowującym wynikiem 1:1 i awansowała do fazy pucharowej, zajmując drugie miejsce, zaś Austria niespodziewanie zajęła pierwsze miejsce po emocjonującym zwycięstwie 3:2 nad Holandią, która awansować do ostatniej 16-stki jako trzecia drużyna.

Austria 3-2 Holandia: Sabitzer zapewnia Austriakom pierwsze miejsce

Marcel Sabitzer w końcówce strzelił gola dla Austrii, która po zwycięstwie 3:2 nad Holandią zapewniła Austrii awans do fazy pucharowej Euro 2024 jako zwycięzca grupy.

Austriacy potrzebowali punktu, aby być pewni awansu i świetnie rozpoczęli spotkanie, a holenderski napastnik Donyell Malen strzelił samobójcę w szóstej minucie.

Zmiennik Xavi Simons w pierwszej połowie wyrównał dwie minuty po przerwie Cody'emu Gapko, ale Romano Schmid ponownie objął prowadzenie przed Austrią w 59. minucie.

Memphis Depay wyrównał świetnym wykończeniem w 75. minucie, choć musiał znieść kontrolę VAR, ponieważ sędzia Ivan Kruzliak uznał, że dotknął piłki ręką. Kontrola wykazała, że ​​Depay tego nie zrobił.

Ale Sabitzer przywrócił prowadzenie Austrii dwie minuty później za pomocą mocnego uderzenia z trudnego kąta. Okazał się zwycięski, mimo gorączkowego finału z szansami na obu końcach.

Marcel Sabitzer z Austrii, środkowy, strzela gola, pokonując Micky'ego van de Vena z Holandii (15) podczas meczu grupy D na Euro 2024

Francja 1-1 Polska: Powrót Mbappégo nie przyniósł Les Bleus trzech punktów

Kylian Mbappé strzelił gola z rzutu karnego w swoim powrocie po złamaniu nosa, a następnie Francja musiała wykorzystać rzut karny wykonany przez Roberta Lewandowskiego w zremisowanym 1:1 meczu z Polską.

Mbappé zdjął maskę ochronną, aby świętować przed francuskimi kibicami po zamienieniu kary w 56. minucie na swojego pierwszego gola na Mistrzostwach Europy.

Polski Lewandowski został obroniony w 77. minucie przez bramkarza Francji Mike'a Maignana, który według orzeczeń schodził z linii bramkowej. Napastnik Polski już w drugiej próbie trafił w dolny róg.

Francja nie strzeliła jeszcze gola w grze otwartej na Euro 2024, pokonując Austrię 1:0 po samobójczym trafieniu, a następnie zremisując 0:0 z Holandią.

Mbappé rozegrał cały mecz, zaczynając jako środkowy napastnik, a kończąc na lewym skrzydle. Był to kolejny nieprzekonujący występ reprezentacji Francji, dwukrotnego mistrza Europy i wicemistrza świata w 2022 roku.

Kylian Mbappe z Francji, w środku, strzela karnego podczas meczu grupy D pomiędzy Francją i Polską na Euro 2024

W grupie C Anglia ponownie nie zrobiła wrażenia, ale zdołała utrzymać czołowe miejsce w tabeli po remisie 0:0 ze Słowenią, która również zakwalifikowała się do rozgrywek. Dania również odpadła, a Serbia odpadła po remisie 0:0 obu drużyn.

Anglia 0:0 Słowenia: Tamed Lions wygrywają grupę C pomimo rozczarowującego występu

Anglia awansowała do fazy pucharowej Euro 2024 jako zwycięzca grupy po remisie 0:0 ze Słowenią.

Wynik na stadionie w Kolonii oznaczał także, że Słowenia po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się do 1/8 finału Euro. Oznacza to również eliminację Chorwacji.

Po meczu, w którym było kilka dobrych okazji, angielski zmiennik Cole Palmer był bliski przypieczętowania zwycięstwa w doliczonym czasie gry, ale słoweński bramkarz Jan Oblak obronił jego strzał.

Anglia w 1/8 finału zmierzy się z jedną z kwalifikujących się drużyn zajmujących trzecie miejsce i znajduje się po przeciwnej stronie remisu z Hiszpanią, Francją, Niemcami i Portugalią.

Harry Kane z Anglii (po lewej) biegnie z piłką przed Benjaminem Sesko ze Słowenii podczas meczu grupy C pomiędzy Anglią a Słowenią na Euro 2024
Słoweńscy piłkarze świętują zdobycie pierwszych kwalifikacji do Euro po remisie 0:0 z Anglią

Dania 0-0 Serbia: Eriksen łagodzi bezbramkowy mecz

Dania awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Europy po wtorkowym remisie 0:0 z Serbią.

Duńczycy zakończyli Grupę C z trzema punktami, tak samo jak Słowenia, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce dzięki lepszemu rankingowi kwalifikacyjnemu.

Większość szans miała Dania, choć Serbii do awansu do kolejnej rundy potrzebne było zwycięstwo. Prawie wszystkie duńskie okazje przypadły w udziale Christianowi Eriksenowi, który zaliczył rekordowy 133. występ w reprezentacji swojego kraju.

Dania i Słowenia zakończyły rozgrywki z wyrównaną liczbą punktów, różnicą bramek, zdobytymi bramkami i punktami dyscyplinarnymi.

Podobnie jak miało to już miejsce przy innych okazjach podczas tego turnieju, ochrona musiała zatrzymać mężczyznę, który wtargnął na boisko w trakcie meczu.

Ochrona zatrzymuje mężczyznę, który wbiega na boisko podczas meczu grupy C pomiędzy Danią a Serbią na Euro 2024