Zaawansowaną technologię trybu głosowego po raz pierwszy zaprezentowano w maju, ale jej premiera została przesunięta o miesiąc.
OpenAI stwierdziło, że opóźnia wprowadzenie na rynek swojego nowego asystenta głosowego opartego na sztucznej inteligencji (AI), ponieważ potrzeba więcej czasu na testy bezpieczeństwa.
Twórca ChatGPT zaprezentował w zeszłym miesiącu w wersji demonstracyjnej technologię „zaawansowanego trybu głosowego”, która w swoich reakcjach emocjonalnych była niesamowicie podobna do ludzkiej i działała niemal w czasie rzeczywistym.
OpenAI oświadczyło, że pod koniec czerwca wdroży technologię głosową małej grupie użytkowników ChatGPT Plus, ale we wtorek w X poinformowało, że „potrzebuje jeszcze jednego miesiąca, zanim nasz pasek będzie gotowy do uruchomienia”.
„Poprawiamy zdolność modelu do wykrywania i odrzucania pewnych treści. Pracujemy również nad ulepszeniem doświadczenia użytkownika i przygotowaniem naszej infrastruktury do skalowania do milionów przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzi w czasie rzeczywistym” — powiedziała firma.
OpenAI twierdzi, że zaawansowany tryb głosowy może zostać uruchomiony dopiero jesienią, a dokładne ramy czasowe zależą od spełnienia „paska wysokiego bezpieczeństwa i niezawodności”.
„Zaawansowany tryb głosowy ChatGPT potrafi rozumieć i reagować na emocje i sygnały niewerbalne, dzięki czemu możemy prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym i w sposób naturalny, korzystając ze sztucznej inteligencji” – dodała firma.
„Naszą misją jest przemyślane dostarczanie Ci nowych doświadczeń”.
OpenAI stanęło także w obliczu pozwu złożonego przez aktorkę Scarlett Johansson za rzekome skopiowanie jej głosu dla jednej z postaci AI.
Jedna z „osobowości” o nazwie Sky przypomina głos asystenta AI, którego Johansson grała w filmie „Ona”.
Sam Altman, dyrektor generalny i współzałożyciel OpenAI, zaprzeczył tym oskarżeniom.