Kiedy, gdzie i jakich zakłóceń możesz się spodziewać.
Strajki są w Europie częstym zjawiskiem, ponieważ pracownicy wstrzymują się z pracą, aby walczyć o lepsze płace i warunki pracy.
Strajki są czasami planowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale inne ogłaszane są w ostatniej chwili, co pokazuje, że zawsze warto sprawdzić przed podróżą.
Na szczęście poniżej zebraliśmy wszystkie informacje o strajku.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie i kiedy odbywają się strajki.
Jeśli Twój lot lub pociąg zostanie odwołany lub opóźniony, będziesz mieć prawo do nowego biletu lub odszkodowania. Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać szczegółowe informacje.
Wielka Brytania: Strajk w transporcie publicznym w Irlandii Północnej
Pracownicy transportu publicznego dołączą 18 stycznia do dnia masowego strajku w Irlandii Północnej.
Strajk w sprawie podwyżek wynagrodzeń obejmie między innymi pracowników autobusów, kolei i promów oraz innych sektorów publicznych.
Maszyniści w Wielkiej Brytanii wzywają do strajku
Członkowie związku Aslef ogłosili kroczący harmonogram jednodniowych strajków i zakaz pracy w godzinach nadliczbowych w okresie od 30 stycznia do 5 lutego.
Strajki dotkną różnych przewoźników w różne dni, w tym Avanti West Coast, CrossCountry, East Midlands Railway, West Midlands Trains, GTR, LNER, Southeastern, SWR i TransPennine Trains.
Maszyniści toczą od dawna spór dotyczący wynagrodzeń, które ich zdaniem nie wzrosły od pięciu lat.
Włochy: Ogólnokrajowy strajk transportu publicznego we Włoszech
24 stycznia we Włoszech odbędzie się całodobowy strajk transportu publicznego. Może to spowodować znaczne zakłócenia dla osób dojeżdżających do pracy korzystających z autobusów, tramwajów i metra, ale nie oczekuje się, że będzie miało wpływ na pociągi regionalne i dalekobieżne.
Tego samego dnia kontrolerzy ruchu lotniczego wyjdą z lotów w godzinach 13:00–17:00, co może spowodować opóźnienia i odwołania lotów dla podróżnych latających do i z Włoch.
Niemcy: Maszyniści ogłaszają strajki bezterminowe
Maszyniści w Niemczech odchodzili z pracy w dniach 10–12 stycznia, a dalsze strajki spodziewane są w 2024 r.
Zeszłotygodniowe strajki spowodowały poważne zakłócenia, gdy pracownicy wyszli w wyniku długotrwałego sporu z operatorem pociągu Deutsche Bahn na temat godzin, płacy i warunków pracy.
„Strajki otwarte” mogą w nadchodzących miesiącach uderzyć w niemiecką sieć kolejową, jeśli 17 stycznia podczas kolejnych negocjacji w sprawie układów zbiorowych nie zostanie osiągnięte porozumienie.