O nas
Kontakt

Szef łączności Rishi Sunaka odchodzi po niecałym roku

Laura Kowalczyk

Szef łączności Rishi Sunaka odchodzi po niecałym roku

Amber de Botton twierdzi, że to „właściwy czas”, aby pójść dalej, a brytyjska premier pochwaliła jej „ciężką pracę”.

LONDYN — Dyrektor ds. komunikacji w Rishi Sunak, Amber de Botton odeszła z Downing Street po niecałym roku pracy.

W oświadczeniu opublikowane w serwisie społecznościowym X, znanym wcześniej jako Twitterde Botton stwierdził, że to „właściwy czas”, aby pójść dalej.

Podziękowała współpracownikom, dodając: „No10 to wymagające miejsce pracy, w którym panuje duża presja, a mimo to profesjonalizm i talent, jaki wykazują na co dzień, są wyjątkowe”.

Downing Street najwyraźniej stara się przedstawić odejście jako polubowne i we własnym oświadczeniu Sunak podziękował de Botton za „ciężką pracę w ciągu ostatniego roku”, składając hołd jej „spokojnemu profesjonalizmowi”, który, jego zdaniem, „ odegrał kluczową rolę w zapewnieniu spójności i kreatywność w komunikacji Whitehall.”

De Botton, były szef brytyjskiego działu wiadomości w nadawcy ITV, dołączył do Sunaka na Downing Street wkrótce po tym, jak został premierem w październiku ubiegłego roku.

Jej odejście następuje w momencie, gdy Sunak pragnie wzmocnić swoje działania polityczne przed spodziewaną, trudną kampanią w wyborach powszechnych w przyszłym roku. W sondażach konserwatyści znacząco wyprzedzają opozycyjną Partię Pracy. W czwartek Sunak przeprowadził miniprzetasowania, mianując Granta Shappsa swoim sekretarzem obrony i awansując do swojego gabinetu sojuszniczkę Claire Coutinho.

Sunak mianował Jamiego Njoku-Goodwina, byłego doradcę byłego sekretarza zdrowia Matta Hancocka, na swojego nowego dyrektora nr 10 ds. strategii, a Adam Atashzai, były specjalny doradca Davida Camerona, również dołączył do jego operacji na Downing Street.