O nas
Kontakt

„To był tylko pocałunek”: Woody Allen wywołuje w Wenecji kolejne kontrowersje swoim komentarzem do Pucharu Świata

Laura Kowalczyk

„To był tylko pocałunek”: Woody Allen wywołuje w Wenecji kolejne kontrowersje swoim komentarzem do Pucharu Świata

Doświadczony reżyser filmowy skomentował to w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Mundo. Przebywa obecnie w Europie na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie miała miejsce premiera jego nowego filmu.

Amerykański filmowiec został zapytany o skandal związany z pocałunkiem podczas Mistrzostw Świata, który nękał Hiszpanię, podczas którego prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luis Rubiales pocałował Jenni Hermoso bez zgody po historycznym zwycięstwie tego kraju w Pucharze Świata.

Allen (87 l.) powiedział, że Rubiales nie powinien tracić z tego powodu pracy, nazywając to „tylko pocałunkiem”.

„On jej nie gwałcił” – powiedział El Mundo.

„Trudno sobie wyobrazić, że ktoś może stracić pracę za całowanie się w miejscu publicznym.

„To był tylko pocałunek i to był przyjaciel. Co z tym jest nie tak?”

Komentarze pojawiają się dzień po tym, jak kapitanowie męskiej reprezentacji Hiszpanii publicznie potępili Rubialesa, nazywając go „niedopuszczalnym zachowaniem”.

Emilio Morenatti/Prawa autorskie 2023 AP.  Wszelkie prawa zastrzeżone
W całej Hiszpanii wybuchły protesty przeciwko menadżerowi piłki nożnej Luisowi Rubialesowi po tym, jak pocałował piłkarzkę Jenni Hermoso bez jej zgody.

Głównymi bohaterami tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji były filmy Allena, Luca Bessona i Romana Polańskiego, pomimo wezwań reżyserów, aby nie uczestniczyli w najważniejszych wydarzeniach kinowych ze względu na ich historie oskarżeń o molestowanie seksualne.

Finansowany przez Francję film Allena „Coup de Chance” to jego piętnasty film pełnometrażowy, po raz pierwszy w całości w języku francuskim, pokazywany poza konkursem na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Premiera odbyła się w poniedziałek i spotkała się z owacjami na stojąco, jednak na czerwonym dywanie doszło do głośnych protestów połączonych z demonstracjami przeciwko pokazowi.

Premiera „Coup de Chance” we Francji zaplanowana jest na 27 września.