O nas
Kontakt

Waackxxxy z Korei Południowej została królową stylu tańca ulicznego w światowych finałach

Laura Kowalczyk

Od 16:00 do 1:00 Kiedy zgasły światła i cała widownia we frankfurckiej Festhalle zabrała głos, południowokoreańska Waackxxxy została okrzyknięta zwycięzcą światowego finału Red Bull Dance Your Style i stała się pierwszą kobietą w historii konkursu, która zwyciężyła tytuł.

Do historii zapisała się we Frankfurcie w sobotni wieczór, kiedy Waackxxxy została mistrzynią świata Red Bull Dance Your Style 2023 i pierwszą kobietą, która kiedykolwiek zdobyła ten tytuł.

Utalentowana artystka waacking z Korei Południowej zdominowała parkiet, poruszając zgromadzoną publiczność swoim pełnym energii stylem tańca i hipnotyzującymi ruchami, aby pokonać Gio z Holandii w elektryzującej ostatecznej bitwie.

Ten bezpośredni konkurs był zwieńczeniem roku wydarzeń krajowych, w których wzięło udział ponad 4000 zawodników z ponad 150 krajów, którzy dopasowali swoje ruchy taneczne do niesłyszanych utworów w konkursach wybranych przez publiczność.

Waackxxxy świętuje zdobycie tytułu mistrza światowego finału Red Bull Dance Your Style w Festhalle we Frankfurcie w Niemczech 4 listopada 2023 r.

W finałowym tańcu 16 najlepszych tancerzy na świecie miało zaledwie kilka sekund na podjęcie decyzji, a muskularne ruchy zinterpretowały nieprzewidywalne hity z galaktyki funku, popu, rocka, hip hopu, disco i nie tylko.

Sweet 16 – zawodnicy z całego świata, którzy wzięli udział w finałach Red Bull Dance Your Style

Skład składał się z ośmiu elitarnych tancerzy, którzy zakwalifikowali się z przedfinałów i ośmiu zaproszonych z dzikimi kartami.

Bez panelu sędziowskiego, bez zaplanowanej choreografii i bez z góry wybranej muzyki, zawodnicy muszą zachować zimną krew, popisując się swoimi umiejętnościami i wytrzymałością.

Tancerz hip-hopowy Gio z Holandii zajął bardzo blisko drugie miejsce w światowym finale Red Bull Dance Your Style

Po kilku rundach emocjonującego dramatu Waackxxxy ostatecznie zaimponował publiczności i zdobyła tytuł mistrza świata Red Bull Dance Your Style 2023.

„Nie mogę w to uwierzyć” – powiedział Waackxxxy. „Bitwa półfinałowa była najtrudniejsza, ponieważ The Crown (z USA) to znany i szanowany tancerz. Pomyślałem, że może przegram, bo jest niesamowitym tancerka, ale kiedy zobaczyłam, że wygrałam, pomyślałam: „Czy to prawda?” Nie mogłam w to uwierzyć. Dziękuję wszystkim za wsparcie” – powiedziała.

Inauguracyjny światowy finał Red Bull Dance Your Style odbył się w Paryżu we Francji w 2019 r., a holenderski tancerz Shinshan został pierwszym w historii zwycięzcą. D’Soraki z Japonii zawładnął postpandemicznym parkietem i zachwycił publiczność podczas Światowego Finału Red Bull Dance Your Style 2022 w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki.

Kolejna edycja światowego finału Red Bull Dance Your Style odbędzie się 9 listopada 2024 r. w Bombaju w Indiach.

Obejrzyj najciekawsze momenty tegorocznego finału w odtwarzaczu powyżej.