O nas
Kontakt

Ujawniono najseksowniejszy akcent świata: jest europejski (a Francuzi nie będą zadowoleni)

Laura Kowalczyk

World

Merde alors! Francuski został zdetronizowany jako najseksowniejszy akcent świata.

Jaki akcent najbardziej Cię pociąga?

Wspaniała irlandzka piosenka?

Zawadiacka odmiana języka hiszpańskiego?

Może królewski angielski?

Cóż, według platformy do nauki języków Babbel to już oficjalne: francuski nie jest już najseksowniejszym akcentem na świecie.

To odważne stwierdzenie dla wielu będzie rozczarowaniem, zwłaszcza że w 2017 r. Babbel przeprowadził ankietę wśród ponad 15 000 osób, które określiły francuski jako „najseksowniejszy akcent”.

Kto zatem zdetronizował la belle langue française?

Cóż, 6000 osób z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec, a także ze Stanów Zjednoczonych poproszono o ocenę, które języki są postrzegane jako „najbardziej seksowne”, „najbardziej romantyczne” i „najbardziej namiętne”.

Z ustaleń wynika, że ​​najwięcej osób biorących udział w badaniu uważało język włoski za „najseksowniejszy” i „najbardziej romantyczny”.

„Istnieją pewne cechy języka włoskiego, które mogą przyczynić się do jego atrakcyjności” – wyjaśnił brytyjskiej gazecie Daily Mail nauczyciel języka Babbel Noël Wolf.

„Wzrost i spadek tonu w mówionym języku włoskim może stworzyć jakość muzyczną, która niektórzy ludzie uważają za ponętną i atrakcyjną” – powiedział Wolf. „Niektóre cechy fonetyczne, takie jak toczenie dźwięków „r”, mogą być charakterystyczne w języku włoskim, co przez wielu uważany jest za czarujący i atrakcyjny”.

Brytyjski angielski został uznany za „najbardziej uprzejmy”, podczas gdy niemiecki zajął pierwsze miejsce w kategorii „najbardziej bezpośredni” język.

Najwyraźniej nie zawiedziono tam żadnych oczekiwań.

W badaniu zbadano także postawy wobec partnerów posługujących się różnymi językami.

Według badania ponad 70% ankietowanych Brytyjczyków stwierdziło, że gdyby ich partner/partnerka znała inny język ojczysty, nauka tego języka pomogłaby w wzmocnieniu więzi emocjonalnej między nimi.

W 2017 roku lingwistka Patti Adank, profesor percepcji i produkcji mowy na University College London, zauważyła, że ​​„osoby mówiące po angielsku przyciągają melodię języka takiego jak francuski czy włoski”.

Inni lingwiści i psychologowie często odwoływali się do skojarzeń społecznych i kulturowych, w których akcent był czynnikiem przyciągającym w tego rodzaju ankietach. Ale niezależnie od tego, jak by to zracjonalizować, rezultaty są już widoczne i Francja będzie musiała sobie z tym poradzić.

Amor vecchio non fa ruggine, bella Italia. Nie ma tu żadnych urazów.

Wygrywasz tę rundę.