O nas
Kontakt

Dlaczego wszyscy mają taką obsesję na punkcie Reginy George z Mean Girls?

Laura Kowalczyk

Dlaczego wszyscy mają taką obsesję na punkcie Reginy George z Mean Girls?

Daj spokój, frajerze, dyskutujemy o tym, jak Regina George z Mean Girls stała się główną bohaterką pokolenia Z.

Dwa tygodnie temu w Internecie zawrzało wokół pierwszego oficjalnego zwiastuna „2024” Tiny Fey Wredne dziewczyny restart, oparty na udanym musicalu typu spin-off na Broadwayu.

Zwiastun, nakręcony do utworu „Get Him Back!” Olivii Rodrigo, przedstawia odświeżoną młodą obsadę ubranych na różowo Plastics i egzystencjalne slogany wywołujące strach, takie jak: „To nie jest twoja matka Wredne dziewczyny„.

Rzeczywiście, wiele się zmieniło w ciągu prawie dwudziestu lat, jakie upłynęły od pierwotnego roku 2004 Wredne dziewczyny ukazał się film, w którym Lindsay Lohan wcieliła się w rolę nastolatki Cady Heron, która wcześniej uczyła się w domu, która zostaje wprowadzona do świata psów jedzących psy w amerykańskiej szkole średniej przez trio tak zwanych Plastics, czyli najpopularniejszych dziewcząt w szkole, na czele z Platinum blond królowa pszczół Regina George (Rachel McAdams).

Jako trzynastolatka, kiedy ukazał się pierwszy film, bardzo spodobały mi się poruszane w nim tematy niestabilnej własnej tożsamości i bezwzględnego wspinania się w społeczeństwie. W przeciwieństwie do innych filmów przedstawiających typowe zjawiska znęcania się w szkole, Wredne dziewczyny wykorzystałeś skomplikowane niuanse przyjaźni między nastolatkami, w których czasami najlepsi przyjaciele mogą być jednocześnie najgorszymi wrogami.

Rachel McAdams jako Regina George w „Wrednych dziewczynach” z 2004 roku.
Rachel McAdams jako Regina George w „Wrednych dziewczynach” z 2004 roku.

Jednak w porównaniu z obecnymi nastolatkami miałem szczęście. Chociaż media społecznościowe zaczynały się rozwijać wcześnie, nadal ograniczały się do komputerów stacjonarnych z zepsutym połączeniem telefonicznym, a jeśli twoi rodzice nie doładowaliby kredytu w Twojej Motoroli Razr, na szczęście wszelkie dramaty przyjaźni zostałyby pominięte. bramy szkolne.

Obecnie smartfony sprawiają, że nastolatki są zalewane presją społeczną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu; media społecznościowe to najlepsza „książka do spalenia”, w której roi się od lekceważeń i plotek. Chociaż ciekawie będzie zobaczyć, jak Wredne dziewczyny musical aktualizuje znajomość oryginału z dylematami współczesnych czasów, być może bardziej interesujące będzie odnotowanie, jak Regina George zajęła centralne miejsce jako bardziej empatyczna bohaterka wobec publiczności z pokolenia Z.

Regina George jest taka urocza

Od Maleficenty przez Harley Quinn po (przygnębiająco) Jokera – antybohaterowie są czymś powszechnym od dawna, a widzowie identyfikują się z bardziej teksturowanymi postaciami złoczyńców i sympatyzują z nimi.

Choć postać Reginy George była manipulacyjna i podła, prawdopodobnie zawsze była bardziej interesująca – i z pewnością ikoniczna. Jej pewność siebie i szczera szczerość stały się bardziej zrozumiałe dla pokolenia Z, które zna się na mediach społecznościowych, przyćmiewając nieśmiałą naiwność głównej bohaterki Cady Heron.

Od „Nieważne, idę po frytki z serem” po „To najbrzydsza spódnica, jaką kiedykolwiek widziałem”, Regina ma także kilka z najczęściej cytowanych wersów z oryginalnego filmu, z których wiele zostało zmienionych w teledysku przez fanów app TikTok lub używany do odtwarzania scen – jak wtedy, gdy Regina zostaje potrącona przez autobus (przepraszam, 19-letni spoiler).

@kailaskyexo pov: wkurzaj Regina George #fyp#reginageorge#meangirls#pov♬ oryginalny dźwięk – Emilia Barth

Nawet plakat nadchodzącego Wredne dziewczyny musical stawia Reginę George w centrum uwagi, a Reneé Rapp ponownie wciela się w swoją broadwayowską rolę.

W 2019 roku w rozmowie z Teen Vogue o graniu Reginy na scenie Rapp powiedział: „W musicalu trzeba przejść przez więcej warstw niż w filmie. Chciałem, żeby inteligencja (Reginy) była czymś naprawdę chwalebnym. Jest jej dużo. I (jeśli będę ją odgrywał) przez cały czas jako okrutna istota ludzka, nikt nie będzie chciał, żeby wróciła po potrąceniu przez autobus.

Postać Reginy podkreśla trudne napięcie pomiędzy ukazywaniem archetypowego złoczyńcy a współczującą nastolatką, jej toksycznymi zachowaniami wspieranymi przez presję otoczenia i głęboko zakorzenioną niepewność. Otworzyło to przestrzeń dla dyskursu internetowego, który nadal nadaje postaci Reginy nowy wymiar, a niektórzy nawet spekulują, że była ukrytą lesbijką.

Być może ostatecznie popularność takich antybohaterów wynika ze sposobów, w jakie pozwalają nam stawić czoła naszym wewnętrznym potworom. Regina przypomina nam, że niezależnie od tego, czy jesteśmy pod wpływem hormonów, czy walczymy o poczucie własnej wartości, czy po prostu pragniemy przetrwania, każda z nas też jest podłą dziewczyną.