O nas
Kontakt

BEONIX Preview: cypryjski festiwal elektroniczny świętujący ostatnie słońce

Laura Kowalczyk

BEONIX Preview: cypryjski festiwal elektroniczny świętujący ostatnie słońce

Fani elektronicznej muzyki tanecznej muszą sprawdzić, jak cypryjski festiwal podtrzymuje letnią radość miesiąc po zakończeniu sezonu festiwalowego.

Żegnając sierpień, może się wydawać, że lato 2023 r. naprawdę dobiegło końca. I szczerze mówiąc, cóż to było za wilgotny kawał lata. Dla tych, którzy spędzili go w północnych częściach Europy, było dosłownie wilgotno.

Rzadko zdarzało się, aby nieubłagany potok lub deszcz ucichły z okazji uroczystości, którymi wszyscy lubimy się cieszyć. Z drugiej strony południe Europy doświadczyło jednego z najgorętszych lat od lat, ponieważ dokuczliwe upały doprowadziły do ​​niebezpiecznych pożarów, które pochłonęły duże części kontynentu.

W sumie to trochę bzdura. Dzięki Bogu, że sezon festiwalowy jeszcze się nie skończył. Festiwal elektroniczny na Cyprze, oferujący ostatnią szansę na zabawę w promieniach słońca, może być odpowiedzią na pytanie, jak spędzić długi weekend we wrześniu.

Festiwal BEONIX powraca w dniach 22-24 września z drugą edycją. Festiwal odbywający się w Limassol na Cyprze w 2022 r. gościł Carla Coxa, Borisa Brejchę, Deborah De Luca, Paula Kalkbrennera, Sasha, Svena Vätha, Johna Digweeda, Adriatique i nie tylko w ramach fenomenalnego pokazu tańca elektronicznego.

Legendarny skład

Teraz BEONIX (czasami stylizowany na BeOn1x) powraca z jeszcze potężniejszym składem elektronicznych talentów. Headlinerami są Black Coffee, Maceo Plex, Stephan Bodzin i powrót na festiwal Paula Kalkbrennera.

Black Coffee to południowoafrykański DJ, który istnieje na scenie od 1994 roku. Weteran nie jest jednak garbaty i płynie na fali swojego albumu „Subświadomie”, który zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Electronic/Dance 2021 Grammy, a niedawno wyprodukował piosenki na album Drake’a z 2022 roku „Szczerze, nieważne”.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BEONIX → wycieczka na 9 planet (@beonix_festival)

Kubańsko-amerykański Maceo Plex jest także legendą rave lat 90. pod swoim starym pseudonimem Eric Entity. Trzy lub cztery pseudonimy później (trudno zliczyć) obecne odkrycie Maceo Plex to zgrabna potęga produkcyjna. Stephan Bodzin przywozi na festiwal set na żywo. Niemiecki DJ zremiksował w tym momencie prawie wszystkich pod słońcem, przez co nie da się przewidzieć, co szef Herzbluta wniesie do cypryjskiego upału.

Wreszcie, headliner koncertu na rok 2022, Paul Kalkbrenner, to kolejny występ na żywo, po którym w Limassol można spodziewać się wyjątkowych wydarzeń. Kalkbrenner jest legendą mainstreamu zarówno dzięki piosenkom takim jak „Sky & Sand”, jak i miłośnikom głębszego brzmienia dzięki swemu obszernemu katalogowi.

Kto jeszcze tam jest?

Nowi artyści również udają się na śródziemnomorską wyspę. Brina Knauss, Innellea, Jan Blomqvist, Joplyn, Joyhauser, Kadosh, Karla Blum, Luna Semara i Oliver Huntemann.

Jeśli to nie wystarczy, w ostatecznym ogłoszeniu do składu dołączyli także Andata, Antony K, Argy K, Baroque, Carbon, Dalton, Kosta Kritikos, Lewis Fautzi i SUZé.

Na trzech scenach zagra łącznie 50 zespołów, podzielonych na trzy różne gatunki. Znajduje się tu scena główna, jedna z największych scen muzycznych na świecie, na której wystąpią headlinery i występy innych mainstreamowych artystów; scena Angar zaprezentuje cięższą stronę muzyki elektronicznej; a scena organiczna jest przeznaczona do lżejszego techno, które wszyscy wybieramy, gdy potrzebujemy małej przerwy od intensywności.

Fotografia Felixa Hohagena
BEONIX

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Dlaczego lokalizacja BEONIX na Cyprze sprawia, że ​​jest to tak wyjątkowe wydarzenie? Częściowo lokalizacja na południu Cypru, przy plaży w Limassol, oznacza, że ​​dla europejskich rabusiów jest to szansa na ostatnią zabawę na świeżym powietrzu, zanim zrobi się za zimno.

Ale jest w tym coś więcej. Organizatorzy w tym roku szczególnie zadbali o włączenie kultury wyspy do festiwalu. Temat przewodni „Podróż na 9. planetę” obiecuje zintegrować historię Cypru z wciągającą technologią, instalacjami artystycznymi i najwyższej klasy ofertą.

„Wszyscy są przyzwyczajeni, że sezon festiwalowy zamyka się w sierpniu, jednak warunki pogodowe na Cyprze pozwalają na przedłużenie sezonu do końca września” – mówią organizatorzy festiwalu.

„Chcemy, aby ludzie przyjeżdżali na wyspę, aby za dnia odpoczywać blisko morza i tańczyć z nami przez całą noc. Chcemy, aby BEONIX była bezpieczną i włączającą przestrzenią dla wszystkich, którzy chcą pokazać swoje prawdziwe oblicze i być wolni, ale jednocześnie szanować granice innych ludzi.