O nas
Kontakt

Brytyjska Mennica Królewska honoruje George’a Michaela monetami kolekcjonerskimi

Laura Kowalczyk

Royal Mint

Monety przedstawiają Michaela w charakterystycznych dla niego okularach przeciwsłonecznych typu aviator i kolczykach w kształcie krzyża, widocznych w teledysku do jego przebojowego singla Faith z 1987 roku.

Był jednym z najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów, a obecnie zmarły brytyjski piosenkarz i autor tekstów, George Michael, zostaje uhonorowany trzema monetami kolekcjonerskimi.

Wyprodukowane przez Mennicę Królewską w ramach serii Music Legends, przedstawiają Michaela w charakterystycznych dla niego okularach przeciwsłonecznych typu aviator i kolczykach w kształcie krzyża, które nosił w teledysku do jego przebojowego singla Faith z 1987 roku.

Oficjalnie zatwierdzony przez jego majątek, jest najnowszym z serii wydawnictw, w których wyróżniono takie gwiazdy, jak David Bowie, Elton John i zespół Queen.

W oświadczeniu George Michael Entertainment oświadczył, że w imieniu gwiazdy był głęboko zaszczycony hołdem złożonym mu przez Mennicę Królewską.

„Byłby niezwykle dumny i autentycznie wzruszony, gdyby instytucja krajowa zdecydowała się w ten sposób oddać hołd jego pamięci” – napisano.