O nas
Kontakt

Były współpracownik Pabla Escobara aresztowany w Kolumbii pod zarzutem posiadania narkotyków

Laura Kowalczyk

the late Pablo Escobar, former boss of the Medellin drug cartel, his wife Maria Henao and their son Juan Pablo, attend a soccer match in Bogota, Colombia

Były współpracownik zmarłego kolumbijskiego barona narkotykowego Pabla Escobara został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami w jego luksusowej willi w Medellín.

Hiszpańska policja poinformowała w sobotę, że podejrzany o handel narkotykami i były współpracownik zmarłego kolumbijskiego barona narkotykowego Pabla Escobara został aresztowany w Medellín w następstwie międzynarodowej operacji.

Uważa się, że jest jednym z głównych przywódców kartelu z Medellín – niegdyś uznawanego za największy syndykat handlarzy narkotykami na świecie. Grupa ta była potężnym i dobrze zorganizowanym kolumbijskim kartelem narkotykowym i organizacją terrorystyczną, którą założył Pablo Escobar i którym kierował.

Podejrzany został aresztowany w ramach wspólnej operacji hiszpańskiej policji krajowej i Dyrekcji Wywiadu Policyjnego (DIPOL) policji kolumbijskiej.

Uważa się, że podejrzany – którego nakaz aresztowania wydano w Hiszpanii – jest bezpośrednio odpowiedzialny za działalność kartelu w Europie i pełni funkcję łącznika pomiędzy kartelem z Medellín, włoską grupą mafijną „Ndraguetta” i działającą z Holandii mocro mafią.