O nas
Kontakt

Czy The Rolling Stones zapowiadają swój pierwszy album z nowymi piosenkami od prawie 20 lat?

Laura Kowalczyk

Czy The Rolling Stones zapowiadają swój pierwszy album z nowymi piosenkami od prawie 20 lat?

Drażnią się z nami… I po to tu jesteśmy.

Wygląda na to, że legendy rocka, The Rolling Stones, drażnili się z nowym albumem, umieszczając ogłoszenie w lokalnej gazecie.

Nie jest to najbardziej konwencjonalny sposób ogłoszenia pierwszego albumu z nowymi piosenkami od prawie 20 lat, ale to The Stones… Oni więcej niż zasłużyli na prawo, by robić, co im się cholernie podoba.

W Hackney Gazette, firmie reklamującej się jako „specjaliści od naprawy szkła”, pojawiła się tajemnicza reklama „Hackney Diamonds”.

Gazeta Hackneya - X
Tajemnicza reklama…

Promocja wygląda dość niewinnie, ale po bliższym przyjrzeniu się kilka wskazówek wskazuje na to, że w rzeczywistości może to być nowy album The Rolling Stones: obecność kultowego logo na języku kropki nad „i” w nazwie marki; nawiązania do ich hitów „(I Can’t Get No) Satisfaction”, „Gimme Shelter” i „Shattered”.

„Nasz przyjazny zespół obiecuje satysfakcję. Kiedy powiesz „Daj mi schronienie”, naprawimy Twoje rozbite okna” – głosi ogłoszenie.

Super fani o sokolich oczach z pewnością zauważą, że czcionka użyta w Hackney Diamonds jest taka sama, jak ta użyta na albumie „Some Girls” z 1978 roku.

Jeśli potrzebujesz więcej dowodów, w reklamie widnieje również informacja „Szac. (założony) w 1962′ – w tym samym roku powstał zespół.

Reklamę jako pierwszy zauważył Simon Harper, założyciel Clash Magazine, który umieścił ją w serwisie X (dawniej Twitterze).

Czy zatem ta reklama może być ich zapowiedzią, a „Hackney Diamonds” (w londyńskim slangu oznaczającym potłuczone szkło) w rzeczywistości może być nazwą długo oczekiwanego nowego albumu z oryginalnymi piosenkami?

Mick Jagger, Ronnie Wood i Keith Richards nadal milczą. Ale wygląda na to, że oficjalne ogłoszenie jest bliskie.

W reklamie widnieje informacja: „Otwarcie we wrześniu 2023 r.”.

To już niedługo…

Ogłoszenie w gazecie zawiera również numer telefonu, pod który klienci mogą zadzwonić, aby uzyskać wycenę.

Jeśli zadzwonisz, wyświetli się nagrana wiadomość: „Witamy w Hackney Diamonds, firmie specjalizującej się w naprawie szkła: nie złość się, napraw to. Otwarcie na początku września, Mare Street, E8. Zarejestruj się, aby skorzystać z rozmowy telefonicznej na stronie www.hackneydiamonds.com. No chodź.”

Jeśli rzeczywiście będzie to nowy album Rolling Stones z zupełnie nowymi utworami, będzie to pierwszy album od „A Bigger Bang” z 2005 roku i pierwszy bez perkusisty Charliego Wattsa, który zmarł w 2021 roku.

Obserwuj tą przestrzeń.