O nas
Kontakt

Disney zainwestuje 1,5 miliarda dolarów w twórcę „Fortnite” Epic Games i ogłasza dwie ważne zapowiedzi filmowe

Laura Kowalczyk

Disney to invest $1.5bn in

Disney ogłosił, że nawiązuje współpracę z twórcą Fortnite, firmą Epic Games, co stanowi największe wejście firmy w świat gier, a także aktualne informacje na temat transmisji strumieniowej przebojowego filmu koncertowego Taylor Swift „The Eras Tour” oraz kontynuacji ich hitu film animowany „Moana”…

Walt Disney Co. podał, że płaci 1,5 miliarda dolarów (około 1,39 miliarda euro) za udziały w Epic Games, twórcy Fortnite, współpracując z twórcą gry nad stworzeniem „wszechświata gier i rozrywki”, który będzie zawierał gry, programy i postacie od Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Avatara i innych.

„To oznacza największe w historii Disneya wejście w świat gier i oferuje znaczące możliwości wzrostu i ekspansji” – oznajmił w oświadczeniu dyrektor generalny Disneya Bob Iger.

Disney powiedział, że obie firmy współpracowały już przy zawartości Fortnite, w tym przy grze Marvel „Nexus War with Galactus”, która przyciągnęła ponad 15,3 miliona graczy jednocześnie.

W innym miejscu Disney ujawnił dwie główne premiery.

Taylor Swift występuje w ramach
Taylor Swift występuje w ramach trasy „Eras Tour” w Tokyo Dome, środa, 7 lutego 2024 r.

Pierwszym z nich jest przebojowy film koncertowy Taylor Swift The Eras Tour, który zadebiutuje w serwisie Disney+ 15 marca.

Walt Disney Co. ogłosił, że film pod obecnym tytułem Taylor Swift: The Eras Tour (wersja Taylora) ukaże się na platformie streamingowej w przyszłym miesiącu wraz z pięcioma nowymi piosenkami, w tym „Cardigan”.

„The Eras Tour” to prawdziwy fenomen, który nadal ekscytuje fanów na całym świecie i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością udostępnienia tego elektryzującego koncertu widzom, gdziekolwiek się znajdują, wyłącznie w Disney+” – powiedział Iger z Disneya.

Wycieczka po Erzepo październikowej premierze zgromadził w kinach na całym świecie ponad 262 miliony dolarów, ustanawiając rekord wśród filmów koncertowych. Przy premierze Swift nawiązał współpracę z AMC Theatres w ramach pierwszej w swoim rodzaju umowy, która wykluczyła hollywoodzkie studia i zamiast tego wysłała film bezpośrednio do kin.

Wycieczka po Erze ukaże się w Disney+ na około miesiąc przed premierą niedawno ogłoszonego nowego albumu Swifta „The Tortured Poets Department” zaplanowanego na 19 kwietnia.

Moana doczeka się kontynuacji – i to szybciej, niż myślisz…
Moana doczeka się kontynuacji – i to szybciej, niż myślisz…

Drugim ważnym odkryciem jest to Moana 2 trafi do kin z premierą na Święto Dziękczynienia.

Iger potwierdził, że kontynuacja hitu animowanego Disneya z 2016 roku trafi do kin 27 listopada.

Film, pierwotnie zaplanowany jako serial telewizyjny, przedstawia Moanę podróżującą z niebezpieczną misją na odległe morza Oceanii po otrzymaniu telefonu od swoich przodków. To, jak stwierdziła firma, „przygoda niepodobna do niczego, z czym kiedykolwiek się mierzyła”.

Moana 2 reżyseruje Dave Derrick Jr., a muzykę skomponowali zdobywcy nagrody Grammy Abigail Barlow i Emily Bear, Mark Mancina oraz nominowana do nagrody Grammy Opetaia Foa’i.

Nie podano żadnych szczegółów na temat aktorów głosowych.

Pierwszy film zarobił na całym świecie ponad 680 milionów dolarów i był wyświetlany na platformie Disney+ przez ponad miliard godzin. Dwayne Johnson pracuje także nad aktorskim filmem o Moanie dla tej firmy.