O nas
Kontakt

Elmo z Ulicy Sezamkowej zadaje internetowi niewinne pytanie – tego nikt się nie spodziewał…

Laura Kowalczyk

Sesame Street’s Elmo asks the internet an innocent question – no one was expecting this

Elmo mierzy temperaturę świata… Tak, nadal się pali.

Wszystko zaczęło się od dość nieszkodliwego pytania na X od ukochanego Muppeta z Ulicy Sezamkowej.

„Elmo właśnie się melduje! Jak się wszyscy mają?”

Pomijając fakt, że mówi o sobie w trzeciej osobie *drżenie*, nikt nie był przygotowany na to, że rozpacz ludzkości tak szybko przeleje się przez portale społecznościowe, umieszczając Lśnienie tryskająca krwią winda do wstydu.

Tak, uwaga spoiler: Nikt nie jest teraz w porządku.

Tysiące odpowiedziały na post czerwonej filcowej kukiełki (który przeczytano ponad 172 miliony razy) i jest to prawdziwy potop wyładowania emocji, niepokoju i wyładowania traumy, który prawdopodobnie zaskoczył postać dziecięcego przedstawienia.

Reakcja na niewinną kontrolę stanu zdrowia z pewnością uczyniła go de facto terapeutą na świecie.

„Każdego ranka nie mogę się doczekać, kiedy znowu pójdę spać. W każdy poniedziałek nie mogę się doczekać piątku” – napisała jedna z użytkowniczek. „Każdego dnia i każdego tygodnia przez całe życie”.

„Elmo, cierpię tu na egzystencjalny strach” – odpowiedział inny.

Rozpad zbiorowy trwał nadal, a dołączyli celebryci.

Aktorka Rachel Zegler powiedziała, że ​​„powstrzymuje się od chęci powiedzenia Elmo, że jest mi trochę smutno”.

„Byliśmy lepsi, Elmo” – napisała gazeta Detroit Free Press w odpowiedzi na porażkę Detroit Lions z San Francisco 49ers. (To futbol amerykański, gdybyś się zastanawiał.)

Nasz ulubiony? Odpowiedź poety Hanifa Abdurraqiba: „Elmo każdego dnia otchłań, w którą się wpatrujemy, staje się wyjątkową grozą. coś, co było wcześniej niezgłębione w naturze. nasza nieunikniona zagłada, która niegdyś przyspieszała w latach lub miesiącach, teraz przyspiesza w godzinach, a nawet minutach”.

Posępny. Ale podpisał się następującym zdaniem: „chociaż wcześniej jadłem dobrego grejpfruta, dziękuję, że pytasz”

Legenda.

To wszystko było bardzo przytłaczające, więc Elmo odpowiedział: „Wow! Elmo jest zadowolony, że zapytał! Elmo nauczył się, że ważne jest, aby zapytać przyjaciela, jak się czuje. Elmo wkrótce się ponownie zamelduje, przyjaciele! Elmo cię kocha. #EmotionalWellBeing”

Prezydent USA Joe Biden zgodził się z tym, pisząc: „Wiem, jak trudno jest w niektóre dni rozproszyć chmury i cieszyć się bardziej słonecznymi dniami. Nasz przyjaciel Elmo ma rację: musimy być dla siebie nawzajem, zaoferować pomoc sąsiadowi w potrzebujemy, a przede wszystkim prośmy o pomoc, kiedy jej potrzebujemy. Mimo, że jest to trudne, nigdy nie jesteś sam.”

Oficjalne konto X Ulicy Sezamkowej udostępniło nawet link do zasobów na temat zdrowia psychicznego.

W przeszłości w ramach programu Sesame Workshop poruszano kwestię zdrowia psychicznego dzieci i ich rodzin w filmach, podcastach i kursach, zwłaszcza że samobójstwo stało się główną przyczyną śmierci osób w wieku 10–14 lat.

„Dziękujemy, @Elmo, za przypomnienie, żebyśmy zrobili sobie przerwę i poświęcili chwilę na skupienie się na tym, jak się czujemy” – napisano na oficjalnym koncie Ulicy Sezamkowej. „Zasoby #EmotionalWellbeing i nie tylko znajdziesz na @SesameWorkshop: http://sesame.org/mentalhealth.”

Domyślamy się, że Elmo będzie teraz potrzebował trochę czasu, aby odzyskać siły w trybie offline.