O nas
Kontakt

Euro 2024: Za trzy miesiące

Laura Kowalczyk

Media City

Kibice piłki nożnej w Europie i na całym świecie przygotowują się na ekscytujące Euro 2024 latem.

Mistrzostwa Europy UEFA 2024 są tuż za rogiem i teraz kolej na Niemcy, aby być gospodarzem międzynarodowego turnieju.

Niemcy są siedzibą Bundesligi, która jest uważana za jedną z pięciu najlepszych lig na świecie. Zespoły z 1. i 2. Bundesligi grają na światowej klasy arenach, gotowych do zaprezentowania piłkarskiej ekstrawagancji, jaką są EURO.

Przed turniejem na kibiców czeka dziesięć wspaniałych stadionów, w tym Allianz Arena, która nie jest obca turniejowi i była gospodarzem najważniejszych meczów w latach 2012 i 2020

Dodatkowo Olympiastadion Berlin będzie gospodarzem finału EURO 2024. Stadion na 71 000 miejsc był wcześniej gospodarzem finału Ligi Mistrzów w 2015 roku pomiędzy Barceloną a Juventusem.

W ciągu ostatnich kilku lat Niemcy odczuwały znaczny brak formy na międzynarodowych zawodach. Kibice kwestionowali przywództwo i utratę jakości swojej drużyny narodowej z powodu kolejnych wyjazdów z fazy grupowej Pucharu Świata, a porażka w 1/8 finału z Anglią w ostatniej edycji rozgrywek była jednym z najniższych punktów w historii niemieckiej piłki nożnej. Zarówno gospodarze, jak i kibice będą mieli nadzieję, że uda im się otrząsnąć po załamaniu sercowym związanym z międzynarodowym turniejem.

Raphael Honigstein, niemiecki dziennikarz poświęcony piłce nożnej w The Athletic, powiedział FOOTBALL NOW: „Nadal panuje optymizm, ale będzie go więcej, jeśli kilka kolejnych meczów towarzyskich przebiegnie pomyślnie… Kolejne dwa mecze w marcu są naprawdę kluczowe dla ukształtowania nastrojów na boisku euro.”

Julian Nagelsmann poprowadzi Die Mannschaft tego lata. Międzynarodowy menedżer ma silny rodowód i wcześniej zarządzał Bayernem Monachium i RB Lipsk, w szczególności prowadząc ich do półfinału Ligi Mistrzów w 2020 roku.

Ekscytujące lato czeka na fanów piłki nożnej na całym świecie z niekończącą się listą najlepszych zawodników gotowych zapisać swoje nazwiska w księgach historii europejskiej piłki nożnej.