O nas
Kontakt

„Europa, której chcemy”: Włoska Partia Demokratyczna publikuje manifest dotyczący wyborów do Parlamentu Europejskiego

Laura Kowalczyk

Elly Schlein, Secretary of the Democratic Party

Włoska opozycja usilnie stara się przebić przez cykl wyborczy, w którym rządzące krajem partie prawicowe liczą na znaczne zyski.

Opozycyjna Partia Demokratyczna we Włoszech opublikowała swój manifest dotyczący wyborów do Parlamentu Europejskiego, zobowiązując się do zapewnienia sprawiedliwości społecznej i klimatycznej.

Ogłoszenie manifestu zatytułowanego „Europa, jakiej chcemy” odbyło się w siedzibie prasy zagranicznej w Rzymie i zapoczątkowało kampanię partyjną przed zbliżającymi się wyborami europejskimi.

Partia Demokratyczna postrzega siebie jako przeszkodę dla wzrostu prawicy w Europie, w którym głównymi graczami są rządzący Bracia Włoscy i partie Ligi.

„Jesteśmy jedyną istniejącą przeszkodą ograniczającą rozwój partii prawicowych w Europie” – powiedziała sekretarz partii Elly Schlein podczas inauguracji. „Pytam EPP: Jak daleko chcą się posunąć, flirtując z partiami nacjonalistycznymi? Zdradzają swoją tradycję polityczną”.

Schlein odniosła się również do potrzeby większego włączenia nietradycyjnych rodzin i wezwała do kontynuowania walki z przemocą ze względu na płeć.