Kontakt

Gruzja zdobywa złoto pierwszego dnia Wielkiego Szlema Judo w Tbilisi

Laura Kowalczyk

1. LIPARTELIANI Eteri (GEO) 2. KLIMKAIT Jessica (CAN) 3. DEGUCHI Christa (CAN) 3. SILVA Rafaela (BRA)

Eteri Liparteliani w finale zmierzyła się z byłą mistrzynią świata Jessicą Klimkait i przywiozła do domu złoty medal.

Gwiazdy judo z całego świata przybyły do ​​stolicy Gruzji Tbilisi na swoją z niecierpliwością wyczekiwaną edycję Judo Grand Slam.

Kultowe wydarzenie odbyło się w Pałacu Sportu Olimpijskiego.

W wadze -48 kg Hyekyeong Lee z Korei pokonał Francję Laurę Espadinha, gdy wspaniały, niski Ura-nage zdobył ippon i zdobył tytuł.

Dyrektor ds. edukacji i coachingu IJF, Mohammed Meridja, był obecny, aby wręczyć medale.

W kategorii do 60 kg Nurkanat Serikbayev zmierzył się w finale z Yamem Wołczakiem. Technika poświęcenia okazała się decydującym czynnikiem dla Serikbajewa, który zdobył waza-ari pod koniec meczu i utrzymał zwycięstwo.

Został odznaczony medalem przez Shengeli Pitskhelauri, zastępcę szefa Służby Bezpieczeństwa Państwa Gruzji.

„To dla mnie pierwsze zawody w Tbilisi. I to się udało. Bardzo się z tego cieszę. Lubię to miasto. Jest bardzo miło i przyjacielsko” – powiedział Serikbajew.

W kategorii -52 kg Ariane Toro Soler zmierzyła się z Aną Viktoriją Puljiz.

Zajęło to złoty wynik, ale Toro Soler zebrał siły, aby stworzyć ogromną Uchi-matę i zdobyć złoty medal.

Została odznaczona medalem przez Juana Carlosa Barcosa, koordynatora IJF ds. międzynarodowych seminariów sędziowskich.

„Podoba mi się tutaj, bo zdobyłem złoto, ale to dobre miasto i pięknie jest tu zostać. To naprawdę dobrze, że ludzie kochają judo, bo pięknie jest widzieć, że kochają ten sport” – powiedział Toro Soler.

Ivan Chernykh zaszokował wszystkich w kategorii -66 kg, zdobywając złoto w swoim pierwszym występie w IJF World Judo Tour.

Medale wręczył Massimiliano D'Antuono, Ambasador Włoch w Gruzji.

Liparteliani (GEO) rzuca Perisicia (SRB) i dociera do półfinału.

Potem nadszedł moment, na który czekali wszyscy gruzińscy kibice.

Ważąca 57 kg faworytka gospodarzy, Eteri Liparteliani, dostała się do finału, gdzie zmierzy się z byłą mistrzynią świata Jessicą Klimkait z Kanady.

Ku uciesze publiczności, Liparteliani strzelił gola na początku walki i dzielnie walczył aż do upływu czasu.

Została odznaczony złotym medalem przez Irakli Medzmariashvili, poseł do parlamentu Gruzji.