O nas
Kontakt

Hiszpańska policja rozbiła grupę przestępczą w Maladze zmuszającą kobiety do prostytucji

Laura Kowalczyk

Police officers stand guard as they cordon off the area in Madrid, 30 November 2022

Władze poinformowały, że gang molestował co najmniej 500 kobiet w czterech domach publicznych na Costa del Sol.

Hiszpańska Policja Krajowa rozbiła dużą organizację przestępczą w Maladze, która zmuszała setki kobiet do prostytucji – poinformowały w środę władze.

Organy ścigania aresztowały 25 osób i uwolniły co najmniej 11 ofiar podczas operacji. Skonfiskowano również około 150 000 € w gotówce i około 1,2 kg kokainy.

Większość ofiar była Kolumbijkami i zwabiono je na Costa del Sol obietnicami pracy w salonach kosmetycznych. Po dotarciu na miejsce członkowie gangu zmuszali ofiary do prostytucji w czterech burdelach w mieście, według śledczych z National Police.

Wykorzystywanym kobietom — mówiono, że było ich ponad 500 — powiedziano, że zadłużyły się na koszty podróży i zakwaterowania. Następnie zmuszano je do pracy w burdelach przez całą dobę i często zmuszano do uprawiania seksu bez zabezpieczenia.

Według organów ścigania gang rzekomo sprzedawał w domach publicznych narkotyki, namawiając swoich klientów do ich zażywania, co prowadziło do przypadków fizycznego znęcania się nad pracującymi tam kobietami.

Szacuje się, że grupa przestępcza zarabiała dzięki temu procederowi około 1,5 miliona euro rocznie.