O nas
Kontakt

John Waters nakręci pierwszy film od 20 lat – oto wszystko, co wiemy

Laura Kowalczyk

John Waters set to make first film in 20 years – here

Po „Brudnej hańbie” z 2004 roku mistrz wszystkiego, co transgresyjne, ma powrócić na fotel reżysera z adaptacją swojej pierwszej powieści „Kłamca usta”. Oto podsumowanie.

Niezależnie od tego, czy szokuje widzów swoim wyjątkowym spojrzeniem na czarną komedię, czy toruje drogę propagowaniu LGBTQ+ w kinie, amerykański reżyser John Waters pozostaje jednym z najbardziej wpływowych żyjących twórców filmowych.

Od sprośnych satyr (Seryjna mama, kobiece kłopoty), klasyczne filmy muzyczne (Cry-Baby, lakier do włosów) i czy-on-właśnie-to zrobił? kultowe śmieci (Wielu maniaków, desperackie życie, różowe flamingi), wąsaty pionier wszystkiego, co transgresyjne, nigdy nie wahał się przed przesuwaniem głębokich, mrocznych granic.

Teraz 77-letni Waters wraca na stanowisko reżysera po 20 latach od swojego ostatniego filmu, Brudny wstydw którym wystąpili Tracey Ullman i Selma Blair.

Wyreżyseruje adaptację swojej pierwszej powieści „Liarmouth: A Feel Bad Romance” z 2022 roku.

W chwili premiery wydawcy opisali książkę jako „przezabawnie brudną opowieść o seksie, przestępczości i dysfunkcji rodziny”.

„Liarmouth” skupia się na kompulsywnej kłamczyni i oszustce Marshy Sprinkle, która rozstaje się ze swoim partnerem Darylem i okrada zarówno córkę, jak i matkę.

„Psy i dzieci jej nienawidzą. Jej własna rodzina pragnie jej śmierci. Jest mądra, zdesperowana, zaniepokojona i ucieka z wielkim chipem na ramieniu. Nazywają ją Liarmouth, dopóki jeden szalony mężczyzna nie zmusi jej do powiedzenia prawdy.

Teraz. Ten. Teraz.

Okładka dla
Okładka „Kłamcy”

Projekt ogłoszono po raz pierwszy w 2022 r., ale wydaje się, że został opóźniony z powodu ubiegłorocznych strajków scenarzystów i aktorów.

Według World of Reel, Parks and Recreation i gwiazda „The White Lotus” Aubrey Plaza obejmie prowadzenie Kłamcaa zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku w Baltimore w stanie Maryland – rodzinnym mieście Watersa i typowym tle jego filmów.

Jeśli kontrowersyjny mistrz wszystkiego, co obrazoburcze, wniesie do tego projektu swój charakterystyczny styl przemocy i postmodernistycznej komedii, będziemy mieli nie lada gratkę. Poza tym w Plaza ostatnio zrobiło się gorąco Ingrid wyrusza na Zachód, Czarny niedźwiedź, Emilia Przestępca, a także kradnący show zwrot we wspomnianym The Whit Lotus. Wydaje się, że jest idealnym wyborem do roli Marshy Sprinkle.

Nie ujawniono daty premiery Kłamca. Czy nadal jesteś tak samo podekscytowany jak my?