O nas
Kontakt

Killer Mike wydaje oświadczenie po aresztowaniu na gali Grammy 2024

Laura Kowalczyk

Killer Mike issues statement following arrest at 2024 Grammys

Amerykański raper Killer Mike odrzucił swoje aresztowanie podczas ceremonii rozdania nagród Grammy, podczas której zdobył trzy główne nagrody, mianem „przerzutu zwalniającego”. Ma stawić się przed sądem jeszcze w tym miesiącu.

Amerykański raper Killer Mike, najbardziej znany przez niektórych jako połowa zespołu Run The Jewels, powiedział, że „zostanie oczyszczony ze wszelkich zarzutów” po aresztowaniu na gali Grammy 2024.

48-letni artysta, który w niedzielny wieczór (4 lutego) zdobył nagrodę dla najlepszego występu rapowego i najlepszej piosenki rapowej za piosenkę „Scientists & Engineers”, a także prestiżową nagrodę dla najlepszego albumu rapowego za „Michael” w kajdankach po zakończeniu ceremonii.

„Hollywood Reporter” przekazał tę wiadomość, a policja Los Angeles potwierdziła, że ​​raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Michael Render, został zatrzymany po „fizycznej kłótni” w Crypto.com Arena, gdzie odbywała się gala rozdania nagród Grammy.

Policja dodała, że ​​renderowanie zostało zaplanowane na podstawie naładowania akumulatora spowodowanego wykroczeniem.

Teraz po aresztowaniu wydał oświadczenie za pośrednictwem Pitchfork.

„Chcę zauważyć, że wczoraj wieczorem mój zespół i ja odebraliśmy wiele telefonów od zaniepokojonych fanów i kolegów, którzy chcieli wiedzieć, czy wszystko ze mną w porządku” – powiedział. „Bardzo doceniam troskę i wsparcie, ale czuję się lepiej niż OK”.

Kontynuował: „Jak możesz sobie wyobrazić, dużo się działo i było pewne zamieszanie co do tego, które drzwi mój zespół i ja powinniśmy wejść. Spotkaliśmy się z nadgorliwym ochroniarzem, ale ja i mój zespół mamy całkowitą pewność, że ostatecznie zostanę oczyszczony z wszelkich zarzutów. Do tego czasu słuchaj dalej „Michaela” i realizuj swoje marzenia.”

Raper zbagatelizował także aresztowanie podczas występu w programie Big Tigger Morning Show.

„Natrafiliśmy na próg zwalniający i potem wracamy na imprezę, stary” – powiedział. „Bawiliśmy się całą noc. Nic się nie stało, stary. Ale my zwycięzcy. Otóż ​​to.”

Render ma stanąć przed sądem jeszcze w tym miesiącu.