O nas
Kontakt

Michelle Yeoh dołączy do liderów biznesu i polityki na szczycie Global Citizen NOW, aby walczyć z ubóstwem

Laura Kowalczyk

Michelle Yeoh to join business and political leaders at Global Citizen NOW summit to fight poverty

Michelle Yeoh, Hugh Jackman, Danai Gurira i Dakota Johnson należą do gwiazd biorących udział w majowym wydarzeniu, które starają się znaleźć wykonalne rozwiązania problemów związanych z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i zmianami klimatycznymi.

Laureatka Oscara Michelle Yeoh, prezydent Botswany Mokgweetsi Masisi i dyrektor generalny Verizon Hans Vestberg należą do zróżnicowanej grupy liderów politycznych, biznesowych i filantropijnych. Global Citizen zbierze się w Nowym Jorku w dniach 1 i 2 maja.

Global Citizen NOW zrzesza wpływowych decydentów i największe nazwiska popkultury, aby stworzyć „globalny program pilnych działań”.

Celem szczytu będzie poszukiwanie wykonalnych rozwiązań problemów związanych z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, zmianami klimatycznymi i zdrowiem publicznym związanym ze skrajnym ubóstwem, powiedział dyrektor generalny Global Citizen, Hugh Evans.

„Koncentrujemy się na rozwijaniu pomysłów, które będą motorem pilnych działań mających na celu położenie kresu skrajnemu ubóstwu” – powiedział Evans, dodając, że świat znajduje się na rozdrożu w wielu kwestiach.

Aktorzy Hugh Jackman, Danai Gurira i Dakota Johnson oraz przedstawiciele Cisco, Citi, Delta i PayPal dołączą do prezesa Fundacji Rockefellera Rajiva Shaha, dyrektora generalnego Bezos Earth Fund Andrew Steera i Volkera Türka, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.

„Postawiłam sobie za cel wzmacnianie niedostatecznie reprezentowanych głosów” – powiedziała w oświadczeniu Gurira, gwiazda serii The Walking Dead i Black Panther, dodając, że chętnie „zajmie się poważnymi nierównościami, przed którymi stoi kontynent afrykański”.

Evans powiedział, że trzecia edycja Global Citizen NOW skupi się na zwalczaniu chorób, którym można zapobiegać, takich jak malaria, polio i HPV.

Organizatorzy planują także ogłosić nowe inicjatywy mające na celu ochronę Puszczy Amazońskiej i zwiększenie inwestycji w Afryce za pośrednictwem Banku Światowego.

Global Citizen ma również nadzieję, że szczyt w Nowym Jorku będzie opierał się na impecie wygenerowanym wśród pokolenia Z i liderów pokolenia milenijnego podczas jego pierwszej międzynarodowej konferencji, która odbyła się na początku tego miesiąca w Australii.

„Mamy nadzieję zainspirować kolejne pokolenie zwolenników poprzez nasze nagrody Global Citizen Prize, w ramach których wyróżnimy i wesprzemy finansowo pięciu młodych ludzi podejmujących niezwykłe wysiłki na rzecz zmiany świata” – powiedział Evans.