O nas
Kontakt

Nowa saudyjska firma inwestycyjna współpracuje z SoftBank i chińską firmą Dahua Technology

Laura Kowalczyk

· Alat announces four global technology partnerships with Softbank Group, Carrier Corporation, Dahua Technology and Tahakom.

Nowa saudyjska firma inwestycyjna Alat ogłosiła cztery partnerstwa z globalnymi firmami, ponieważ kraj stara się stać centrum produkcji technologii.

Nowa firma inwestycyjna z Arabii Saudyjskiej o wartości 100 miliardów dolarów ogłosiła szereg transakcji z wiodącymi światowymi firmami technologicznymi, w tym z Grupą SoftBank i chińskim producentem sprzętu monitorującego Dahua Technology.

Alat, publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, jest jednym z najnowszych aktywów Arabii Saudyjskiej, które stworzyło światowej klasy centrum zrównoważonej produkcji w Królestwie Arabii Saudyjskiej.

Pierwsza fala inwestycji obejmowała także transakcje z Carrier Corporation i Tahakom.

„Alat, spółka należąca do PIF, zapewni zrównoważoną produkcję, aby pomóc tym globalnym firmom zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i przejść na produkcję bezemisyjną” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

„Na nowo zdefiniujemy zrównoważoną produkcję” – powiedział Amit Midha, globalny dyrektor generalny Alat. „Zadania Alata skupiają się na wykorzystaniu czystej energii słonecznej, wiatrowej i zielonego wodoru w Królestwie. Z pasją wykorzystujemy technologię do przekształcania przedsiębiorstw, wykorzystując w produkcji najnowocześniejszą technologię sztucznej inteligencji i technologie czwartej rewolucji przemysłowej.

Na mocy tych umów Arabia Saudyjska będzie produkować m.in. rewolucyjne roboty przemysłowe.

We wtorek podczas wydarzenia inaugurującego w Riyadzie firma ogłosiła, że ​​Alat zainwestuje 100 miliardów dolarów w poprawę możliwości technologicznych Królestwa do 2030 roku.

Obejrzyj powyżej wywiad TylkoGliwice Business z Amitem Midha, globalnym dyrektorem generalnym firmy Alat.