O nas
Kontakt

Organizatorzy igrzysk olimpijskich ujawniają strategię wykorzystania sztucznej inteligencji w sporcie

Laura Kowalczyk

The International Olympic Committee outlined its agenda for taking advantage of AI.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby w odpowiedzialny sposób wykorzystać ogromny potencjał sztucznej inteligencji” – powiedział w Londynie szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

Dołączając do światowego pędu do wykorzystania sztucznej inteligencji (AI), organizatorzy igrzysk przedstawili w piątek swoje plany wykorzystania szybko rozwijającej się technologii w sporcie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przedstawił swój program wykorzystania sztucznej inteligencji. Urzędnicy twierdzą, że można go wykorzystać do identyfikacji obiecujących sportowców, personalizacji metod treningowych i uczynienia zawodów bardziej sprawiedliwymi poprzez poprawę sędziowania.

„Dzisiaj robimy kolejny krok, aby zapewnić wyjątkowość igrzysk olimpijskich i znaczenie sportu. Aby tego dokonać, musimy być liderami zmian” – powiedział Prezydent MKOl Thomas Bach podczas wydarzenia prasowego w dawnym London Olympic Park. który był gospodarzem letnich igrzysk w 2012 roku.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby w odpowiedzialny sposób wykorzystać ogromny potencjał sztucznej inteligencji” – powiedział Bach.

MKOl ujawnił swoją strategię dotyczącą sztucznej inteligencji w ramach przygotowań do organizacji Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które rozpoczną się za niecałe 100 dni.

Plany MKOl dotyczące sztucznej inteligencji obejmują również wykorzystanie tej technologii do ochrony sportowców przed nękaniem w Internecie i pomocy nadawcom w poprawie jakości oglądania dla osób oglądających mecze w domu. MKOl zarabia miliardy dolarów na sprzedaży praw do transmisji meczów.

Lokalni organizatorzy igrzysk w Paryżu wywołali już kontrowersje swoimi planami wykorzystania sztucznej inteligencji do celów bezpieczeństwa, w tym systemu nadzoru wideo obejmującego kamery zasilane sztuczną inteligencją, które mają sygnalizować potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak porzucone paczki lub gwałtowny wzrost tłumu.