O nas
Kontakt

Papierosy Kurta Cobaina na aukcji – „Być może najdroższa paczka papierosów wszechczasów”

Laura Kowalczyk

Papierosy Kurta Cobaina na aukcji – „Być może najdroższa paczka papierosów wszechczasów”

Ile zapłaciłbyś za papierosy Kurta Cobaina?

Nieotwarta paczka papierosów American Spirit należąca do frontmana Nirvany Kurta Cobaina zostanie wystawiona na aukcję w tym tygodniu i opisana jako „być może najdroższa paczka papierosów wszechczasów”.

American Spirits – nadal zachowane w oryginalnym opakowaniu celofanowym – są sprzedawane na aukcji Julien’s w ramach aukcji „Grane, zużyte i rozdarte: kultowe gitary i pamiątki rock’n’rolla”.

„Mentole American Spirit były ulubioną marką zmarłej gwiazdy rocka” – opisuje opis partii. „Ten pakiet został uratowany przez współlokatora Cobaina w klinice odwykowej w Los Angeles, gdzie przebywał przez kilka dni, zanim odebrał sobie życie”.

Pakiet szacuje się na 800–1200 dolarów (740–1100 euro). W chwili pisania tego tekstu najwyższa oferta wynosi 2000 dolarów (1845 euro).

Pakiet American Spirit Kurta
Pakiet American Spirit Kurta

Jeśli chcesz pamiątkę, której nie można palić, na sprzedaż jest kilka innych przedmiotów Cobaina, w tym dżinsy, które miał na sobie w teledysku „Heart-Shaped Box”, seria odręcznych notatek i żółty argyle kardigan – wszystko pozostawione jego współlokatorowi w Exodus Recovery Center w Los Angeles.

Oczekuje się, że leworęczna gitara elektryczna Fender Mustang, na której Cobain podczas swojego ostatniego publicznego występu przed tragiczną śmiercią w kwietniu 1994 r., osiągnie cenę od 1 000 000 do 2 000 000 dolarów (922 000–1,8 mln euro).

Więcej o aukcji można dowiedzieć się tutaj.