O nas
Kontakt

Miesiąc Filmu Europejskiego odbywa się w ponad 70 kinach w całym regionie

Laura Kowalczyk

Miesiąc Filmu Europejskiego odbywa się w ponad 70 kinach w całym regionie

Przez najbliższy miesiąc w ponad 70 kinach zaprezentowane zostaną filmy podkreślające i celebrujące różnorodność kina europejskiego.

Od Aten po Bukareszt, w małych miasteczkach i największych stolicach teatry będą organizować specjalne wydarzenia i prezentacje programów w ramach Miesiąca Filmu Europejskiego.

Jednym z miejsc artystycznych biorących udział w wydarzeniu jest legendarne kino Comoedia w Lyonie.

„Zaplanowaliśmy kilka wydarzeń, w tym wydarzenie dla młodych widzów wokół „Królestwa Kensuké”, ponieważ musimy mieć możliwość wyświetlania filmów animowanych młodej europejskiej publiczności” – powiedziała TylkoGliwice Coline David, zastępca dyrektora kina.

„Kensuke’s Kingdom” to koprodukcja Wielkiej Brytanii i Francji.

Jej bohaterem jest 11-letni Michael, który rozbija się na bezludnej wyspie. Okazuje się jednak, że nie jest tak samotny, jak początkowo myślał.

Comoedia pokaże także „Ja, Kapitanie”, historię dwóch chłopców próbujących przedostać się do Europy.

Wydarzenie wspiera Europa Cinemas, sieć wspierająca filmy europejskie przez cały rok. Do grupy należy około 37 krajów, 750 miast i 1200 kin.

„Cinéma Comoedia jest członkiem Europa Cinemas, co oznacza, że ​​zobowiązujemy się do wyświetlania ponad 20% filmów europejskich przez cały rok” – powiedział David.

„Oznacza to, że możemy zaoferować naszym widzom szeroką gamę filmów, aby pomóc im odkryć filmy, które nie zawsze są dostępne na naszych ekranach”.

Miesiąc Filmu Europejskiego trwa do 9 grudnia, kiedy to rozpoczyna się ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.