piast gliwice
Sport

Piast Gliwice wygrywa Puchar Śląska w futsalu

4 września w hali, w której swoje gospodarskie mecze rozgrywa Gwiazda Ruda Śląska, sześć futsalowych zespołów walczyło o Puchar Śląska. Wygrał Piast Gliwice.

Niebiesko-czerwona drużyna trafiła do grupy z Sośnicą Gliwice i GKS Futsal Tychy. Pierwsze spotkanie, które było także derbami Gliwic, należał do bardzo mocnych, ale lepsza okazała się drużyna z Arena Gliwice, wygrywając dwoma bramkami Dasaieva i Szadurskiego 3:1. Gola dla Sośnicy zdobył Łukasz Kowalczyk. Jak się okazało to była jedyna bramka stracona przez Piast Gliwice w tym turnieju.

Przebieg turnieju w futsalu o Puchar Śląska

Drugi mecz futsalowy z grupy Piast Gliwice wygrał pewnie z GKS Futsal Tychy 5:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mateusz Mrowiec – 2, Tomasz Czech i Dominik Wilk. Jednego gola tyszanie wbili sobie sami, ale to była konsekwencja indywidualnej akcji i strzału Dominika Śmiałkowskiego.

Piast w swojej grupie zajął I. miejsce, dzięki temu trafił do finału, gdzie zmierzył się z FC Siemianowice Śląskiej. Tu też nie obyło się bez niespodzianek. Mimo, że spotkanie meczowe trwało tylko 20 minut, to gliwiczanie wbili rywalom 5 bramek. Pierwsza padła w 2. minucie meczu. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Dasaieva strzałem bez przyjęcia popisał się Śmiałkowski. Wydawało by się, że druga połowa będzie tylko i wyłącznie formalnością, ale siemianowicka drużyna nie dała sobie wbić kolejnych goli. Półtorej minuty po wznowieniu gry Daseiva z Mrowcem po kombinacyjnej akcji zmienili wynik spotkania na 2:0. Przez ostatnie 5 minut meczu drużyna z Siemianowic zdecydowała się grać z „lotnym” bramkarzem. Pomimo to, że dobrze sobie radziła w tym wariancie gry, to i tak Marek Bugański dwukrotnie po przejęciach piłki umieszczał ją w bramce Siemianowic.

Do końca spotkania pozostało 1,5 minuty, ale w tym futsalu to wystarczający czas, aby strzelić jeszcze jedną bramkę. Następnym trafieniem popisał się Dominik Śmiałkowski, ustalając wynik spotkania. Finał zakończył się zwycięstwem Piasta Gliwice 4:0, a Michał Widuch został okrzyknięty bramkarzem turnieju. Puchar Śląsk mógł on odebrać z rąk Arkadiusza Grzywaczewskiego.

W całym turnieju Armia Orlanda Duartego zdobyła 11 bramek, tracąc tylko jedną. To świetny prognostyk przed startem futsalowej ligi. Choć niewątpliwie Clearex Chorzów znacznie wyżej zawiesi poprzeczkę drużyny z Areny Gliwice.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice