O nas
Kontakt

Pierwszy ukraiński Playboy od czasu rosyjskiej inwazji przedstawia ocalałego z zamachu

Laura Kowalczyk

Pierwszy ukraiński Playboy od czasu rosyjskiej inwazji przedstawia ocalałego z zamachu

Pierwsze wydanie Playboya, które ukazało się od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przedstawia ukraińską modelkę i matkę trójki dzieci, która straciła oko i przeżyła podejrzany zamach.

Opublikowano pierwsze wydanie Playboya, które miało być drukowane na Ukrainie od czasu inwazji Rosji, a gwiazdą okładki jest osoba, która przeżyła podejrzenie zamachu.

Iryna Bilotserkovets, ukraińska modelka i prezenterka telewizyjna, pojawia się na okładce w metalowym bikini i z opaską w kształcie serca. Została zmuszona do poddania się kilku rundom operacji rekonstrukcyjnej po tym, jak została przyłapana na strzelaninie w Kijowie 26 lutego ubiegłego roku.

Matka trójki dzieci jechała z dziećmi do domu przez dzielnicę na Ukrainie, kiedy jej samochód został trafiony kilkoma kulami. Za atak obwiniono siły prorosyjskie. Straciła oko, a na całym ciele pozostały blizny po kulach.

Pani Biłocerkowc pojawiła się jako symbol ukraińskiego oporu i nie wie, czy była zamierzona jako cel strzelaniny jako żona polityka, który jest doradcą burmistrza Kijowa Witalija Kliczko.

Playboy Ukraina
Iryna Bilotserkovets na okładce ukraińskiego Playboya

Wspomina w czasopiśmie, że przeszła operację lewego oka w szpitalu w Berlinie i wspomina: „Brak oka, wszędzie wystające rurki, włosy ogolone po operacji. Wszędzie szwy, blizny, rany; Byłem tylko potworem Frankensteina. Moja szczęka pękła jak gałązka.

„Lekarze na Ukrainie powiedzieli, że prawdopodobnie umrę” – kontynuuje. „Nie zgodziłem się”.

„Nie mam już ładnej twarzy, ale reszta mojego ciała jest piękna” – powiedziała modelka, która obecnie współpracuje z Ukraińskimi Siłami Kulturalnymi, stowarzyszeniem artystów i muzyków, którzy organizują wydarzenia podnoszące morale żołnierzy na pierwszej linii frontu. .

Pojawia się na okładce Playboya w ramach wydania „Women Stay Strong”, które jest „poświęcone odporności ukraińskich kobiet, które zostały ranne w czasie wojny, ale które nie straciły pragnienia życia i są przykładem siły i motywacja”.

X-Twitter / @bukanero101
Pani Biłocerkowc stała się symbolem ukraińskiego oporu

To wydanie jest pierwszym, w którym Playboy wydrukował numer w ciągu ostatnich 18 miesięcy po podjęciu decyzji o przejściu do trybu online na początku pandemii koronawirusa. Wydawca twierdzi, że dochód z magazynu zostanie przekazany na ratownictwo medyczne dla ukraińskiej armii.