O nas
Kontakt

Policja wystrzeliła gaz łzawiący z dronów podczas protestu indyjskich rolników

Laura Kowalczyk

Farmers run for cover after police fired tear gas to disperse protesting farmers who were marching to New Delhi near the Punjab-Haryana border at Shambhu, India, Tuesday, Feb.

W ostatnich tygodniach i miesiącach na całym świecie miały miejsce protesty w sektorze rolnictwa.

Indyjska policja użyła we wtorek gazu łzawiącego i zatrzymała kilku rolników, którzy starli się z nimi i próbowali przełamać barykady blokujące drogę do New Delhi, żądając gwarantowanych cen plonów.

Policja zrzuciła na protestujących rolników kanistry z gazem łzawiącym z drona na jednym z punktów granicznych w północnym stanie Haryana, prowadzącym do New Delhi, dokąd dziesiątki tysięcy rolników jadą traktorami i ciężarówkami.

Demonstracja jest echem protestów z 2021 r., podczas których rolnicy przez ponad rok koczowali na obrzeżach miasta.

Rząd zakazał dużych zgromadzeń w stolicy i zawiesił dostęp do Internetu w niektórych dzielnicach sąsiedniego stanu Haryana, aby uniemożliwić komunikację między protestującymi.

Demonstracja odbyła się ponad dwa lata po wycofaniu przez premiera Narendry Modiego kontrowersyjnych przepisów rolnych, które wywołały wcześniejsze protesty.

Rolnicy, którzy rozpoczęli marsz w północnych stanach Haryana i Pendżab, proszą o gwarantowaną minimalną cenę wsparcia na wszystkie produkty rolne.