O nas
Kontakt

Poszukiwania zaginionej brytyjskiej gwiazdy na greckiej wyspie rozpoczynają się piąty dzień

Laura Kowalczyk

Beach of Agios Nikolaos from where British doctor and television presenter Michael Mosley, is believed to have set out, on the island of Symi. June 7th 2024

Akcja poszukiwawcza zaginionego brytyjskiego prezentera telewizyjnego Michaela Mosleya koncentruje się obecnie na sieci wypełnionych wodą tuneli na wyspie Simi.

Poszukiwania koncentrują się obecnie na skalistym obszarze w pobliżu nadmorskiego miasta Agia Marina, gdzie znajduje się szereg tuneli, które miejscowi nazywają „otchłanią”.

Uważa się, że Mosley w środę po południu wybrał się na spacer pobliską przybrzeżną ścieżką i od tego czasu zaginął. Ostatnia jego obserwacja pochodzi z niezweryfikowanego nagrania CCTV, które wydaje się pokazywać go spacerującego po pobliskiej wiosce Pedi.

Władze sprawdziły również, czy mógł w ogóle opuścić wyspę, ale nie znalazły żadnych dowodów na to, że ktoś podróżował pod jego nazwiskiem.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że jest w kontakcie z władzami greckimi w sprawie przeszukań.

Mosley jest dobrze znany w Wielkiej Brytanii ze swoich regularnych występów w telewizji i radiu oraz z felietonu w gazecie Daily Mail. Poza Wielką Brytanią znany jest ze swojej książki „The Fast Diet” z 2013 roku, której jest współautorem wraz z dziennikarką Mimi Spencer. „Dieta 5:2” opisuje, w jaki sposób można szybko schudnąć, minimalizując spożycie kalorii przez dwa dni w tygodniu i zdrowo się odżywiając przez pozostałe pięć.

Następnie wprowadził dietę Fast 800, program szybkiej utraty wagi, i nakręcił wiele filmów na temat diety i ćwiczeń.

Mosley często wytężał swoje ciało, aby zobaczyć skutki swojej diety, a także przez sześć tygodni żył z tasiemcami w wnętrznościach w filmie dokumentalnym BBC „Infested! Życie z pasożytami”.

Zmartwieni przyjaciele i współpracownicy wyrazili szok po zniknięciu Mosleya.

„Ta szokująca wiadomość skupia nasze myśli na żonie Michaela, Clare i ich synach” – powiedział Roy Taylor, profesor medycyny i metabolizmu na Uniwersytecie w Newcastle, który wraz z Mosleyem jest współautorem książki „The 8-Week Blood Sugar Diet”. „Nasze myśli są z nimi w tym strasznym czasie niepewności i mamy nadzieję, że uda się go bezpiecznie odnaleźć”.

W 2002 roku Mosley był nominowany do nagrody Emmy za rolę producenta wykonawczego w naukowym dokumencie BBC „The Human Face”, który został zaprezentowany przez gwiazdę Monty Pythona Johna Cleese i w którym wystąpiło wiele znanych twarzy, w tym Elizabeth Hurley, Pierce Brosnan i David Attenborough.

Mosley ma czworo dzieci ze swoją żoną Clare Bailey Mosley, która jest także lekarzem, autorką i felietonistką zajmującą się zdrowiem.