O nas
Kontakt

Praca zdalna denerwuje pracowników. Dlatego

Laura Kowalczyk

Praca zdalna denerwuje pracowników.  Dlatego

Według raportu Gallup State of the Workplace 2023, więcej niż jedna na pięć osób pracujących w domu spędza większość dnia wrząc.

Te uczucia pociągają za sobą straszliwe koszty zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Dyrektor naczelny Gallupa, Jon Clifton, uważa, że ​​niskie zaangażowanie kosztuje globalną gospodarkę 8,8 biliona dolarów rocznie – czyli 9 procent światowego PKB.

Pracodawcom proponuje jasne rozwiązanie: „Zmień sposób zarządzania ludźmi”.

Według Cliftona: „Złe zarządzanie prowadzi do utraty klientów i zysków, ale prowadzi także do nieszczęśliwego życia.

„Badania Gallupa dotyczące dobrostanu w pracy wykazały, że praca, której nienawidzisz, jest gorsza niż bycie bezrobotnym – a te negatywne emocje kończą się w domu, wpływając na relacje z rodziną. Jeśli nie prosperujesz w pracy, jest mało prawdopodobne, abyś prosperował w życiu”.

Zestresowani pracownicy

Podczas gdy globalne miejsca pracy odnotowały odbicie zaangażowania w 2022 r., gdy COVID-19 pojawił się w lusterku wstecznym, pracownicy nadal byli zestresowani, zaostrzony przez inflację i zmartwienia związane z kosztami utrzymania.

W raporcie stwierdzono, że większość pracowników na całym świecie „odchodzi po cichu”, co definiuje się jako „zajmowanie miejsca i patrzenie na zegar”.

Zdaniem Gallupa ci, którzy rezygnują z pracy, są bardziej narażeni na stres i wypalenie niż pracownicy zaangażowani, ponieważ czują się zagubieni i odłączeni od miejsca pracy.

Dlatego ci, którzy rezygnują z pracy są również największą szansą organizacji na rozwój i zmianę, mówi ankieter: „Czekają na lidera lub menedżera, który przeprowadzi z nimi rozmowę, zachęci ich, zainspiruje”.

To ważne, ponieważ zaangażowanie ma 3,8 razy większy wpływ na stres pracowników niż miejsce pracy.

„Innymi słowy, to, czego ludzie doświadczają w codziennej pracy – ich zaangażowanie i entuzjazm – ma większe znaczenie dla redukcji stresu niż miejsce, w którym siedzą”.

Wśród europejskich pracowników zaledwie 13 procent prosperowało i było zaangażowanych w pracę. Około 72 procent „rzuciło palenie po cichu”, a 15 procent aktywnie się wycofało lub „rzuciło głośno”.

Co więcej, 39 procent zgłosiło, że przez większą część poprzedniego dnia odczuwało stres, a 14 procent odczuwało złość.

To, czy ankietowani pracownicy pracowali zdalnie, czy w biurze, nie miało znaczenia. W rzeczywistości, jeśli już, osoby pracujące na zasadzie hybrydowej odczuwały największy stres.

Gniew jest wyraźniejszy

Jednak w odniesieniu do uczucia złości różnica była bardziej wyraźna, przy czym 21 procent osób pracujących wyłącznie zdalnie odczuwało złość „przez większą część wczorajszego dnia”, w porównaniu z 13 procentami w przypadku pracowników hybrydowych i osób pracujących w pełni w Biuro.

To na liderach spoczywa ciężar ustalenia, czy słabe zaangażowanie „to problem z lokalizacją, czy z zarządzaniem” — mówi Gallup, dodając, że „żadna lokalizacja nie jest w stanie „naprawić” złego zarządzania, a samo biuro nie jest w stanie stworzyć wspaniałej kultury organizacyjnej ”.

Zrozumienie tego ma znaczenie, biorąc pod uwagę, że badania przeprowadzone przez EuroFound, unijną agencję ds. poprawy warunków życia i pracy, sugerują, że praca zdalna będzie rosła.

Niedawny artykuł WFH Research, inicjatywy akademickiej, pokazuje, że produktywność pracy zdalnej już się różni. Stwierdzono, że praca w pełni zdalna wiąże się z 10% niższą produktywnością niż praca w pełni osobista.

Wyzwania obejmują trudności w komunikowaniu się na odległość, mentoring i budowanie kultury. Walka z samomotywacją wydaje się być również czynnikiem.

Okazało się jednak, że praca hybrydowa nie ma żadnego wpływu na produktywność.

Zdaniem firmy konsultingowej McKinsey, dla pracodawców kluczem jest lepsze zrozumienie motywacji pracowników. „Podczas gdy w przeszłości atrakcyjna pensja mogła utrzymać ludzi w pracy pomimo złego szefa, teraz jest to znacznie mniej prawdziwe niż przed pandemią” – dodano.

McKinsey odkrywa, że ​​obojętni i mało inspirujący liderzy w dużej mierze powodują, że ludzie odchodzą z pracy, podobnie jak brak rozwoju kariery. „Z drugiej strony elastyczność jest głównym motywatorem i powodem pozostania” – napisano.

Jeśli więc czujesz się niezaangażowany, niezadowolony ze swojej pracy, biura lub mało inspirującego szefa – być może nadszedł czas na zmianę.

Na portalu TylkoGliwice Job Board jest mnóstwo świetnych stanowisk, które mogłyby być dokładnie tym, co zalecił lekarz kariery. Odkryj trzy poniżej.

Inżynier Front-End, WageStream

Wagestream ma misję zapewniania lepszego samopoczucia finansowego pracownikom pierwszej linii. Ta londyńska rola Front-End Engineer z możliwością hybrydowej pracy zdalnej wiąże się z szeregiem korzyści, w tym emeryturą firmową, karnetem na siłownię i ubezpieczeniem na życie.

Absolwent Data Scientist, technologia zmianowa

Około 10 procent wszystkich wypłat z tytułu ubezpieczenia trafia bezpośrednio do kieszeni oszustów. W tej roli absolwenta Data Scientist z siedzibą w Paryżu możesz wziąć udział w walce z Shift Technology, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby umożliwić organizacjom ubezpieczeniowym podejmowanie lepszych decyzji. Ciesz się konkurencyjnym wynagrodzeniem, kapitałem własnym firmy oraz elastycznymi opcjami pracy zdalnej i hybrydowej.

Partner Manager – DACH, EcoVadis, Berlin

Jako Partner Manager – DACH w EcoVadis będziesz mieć nienaganne umiejętności komunikacyjne i zainteresowanie wzmacnianiem relacji biznesowych poprzez karierę w sprzedaży pracując z dużymi partnerami technologicznymi. Musisz być dobrze zorganizowany, mieć umiejętność budowania silnych relacji z kadrą kierowniczą wyższego szczebla, a także doskonałą komunikację ustną i pisemną oraz umiejętność aktywnego słuchania. Wymagane jest co najmniej dwuletnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu kontami, rozwoju biznesu lub zarządzaniu partnerstwami.

Przeglądaj teraz jeszcze więcej otwartych ofert pracy w każdej branży na portalu TylkoGliwice Job Board