O nas
Kontakt

Siły rosyjskie mogły zamontować 30-kilometrową barierę w obwodzie donieckim

Laura Kowalczyk

FILE - Ukrainian army Grad multiple rocket launcher fires rockets at Russian positions in the frontline near Soledar, Donetsk region, Ukraine, Wednesday, Jan. 11, 2023.

Siły rosyjskie dokonały ostatnio marginalnych zdobyczy terytorialnych na tym obszarze i mogły zgromadzić tak zwany „pociąg carski” do wielu celów.

Wygląda na to, że siły rosyjskie zbudowały w okupowanym obwodzie donieckim 30-kilometrową barierę nazwaną „pociągiem carskim”, która prawdopodobnie miała służyć jako linia obronna przed przyszłymi atakami Ukrainy.

Instytut Studiów nad Wojną (ISW) twierdzi, że zdjęcia satelitarne pokazują, że w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy siły rosyjskie zbudowały długą linię wagonów rozciągających się od okupowanej Oleniwki do Wołnowachy.

Z interaktywnej mapy internetowej ukraińskiego wywiadu o otwartym kodzie źródłowym wynika, że ​​siły rosyjskie zebrały ponad 2100 wagonów towarowych w 30-kilometrowy pociąg i zamierzają wykorzystać go jako linię obrony przed przyszłymi ukraińskimi atakami.

Siły rosyjskie poczyniły ostatnio marginalne zyski terytorialne na tym obszarze i mogły zmontować pociąg także do innych celów.

Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj nasz pełny raport wideo powyżej.