O nas
Kontakt

„The Crown” powraca z pierwszą częścią ostatniej serii

Laura Kowalczyk

„The Crown” powraca z pierwszą częścią ostatniej serii

Wyczekiwana, ostatnia seria dramatu Netflix „The Crown” doczekała się pierwszych czterech odcinków.

Szósta seria, opowiadająca o życiu członków brytyjskiej rodziny królewskiej po śmiertelnym wypadku samochodowym księżnej Diany w Paryżu, została podzielona na dwie części. Pierwsza część, składająca się z czterech odcinków, zostanie wyemitowana dzisiaj (16 listopada) w serwisie Netflix.

Kolejne sześć odcinków ostatniej serii zostanie wyemitowanych 14 grudnia.

Poprzednia seria, wydana 9 listopada 2022 r., zawierała trzecią wersję głównej obsady, która występuje również w szóstej serii.

W zeszłym roku Imelda Staunton wciela się w tytułową rolę królowej Elżbiety II, zastępując przed nią Olivię Coleman i Claire Foy w serialu, który nawiązuje do czasów, gdy John Major (Johnny Lee Miller) był premierem w latach 90. . Obejmowały one annus horribilis królowej w 1992 r., naznaczony kilkoma kryzysami rodzinnymi, rozpadem małżeństwa Diany i księcia Karola oraz początkami prezydentury Tony’ego Blaira w 1997 r.

Seria piąta została również uznana za pierwszą serię wyemitowaną po śmierci Elżbiety i księcia Filipa.

Ta nowa seria rozpoczyna się tam, gdzie została przerwana ostatnia. Powracający aktorzy to Staunton jako Elizabeth, Jonathan Pryce jako Phillip, Dominic West jako Charles i Elizabeth Debicki jako Diana.

Eda McVeya, Dominica Westa i Luthera Forda
Eda McVeya, Dominica Westa i Luthera Forda

Bertie Carvel ponownie wciela się w rolę Blaira z ostatniego odcinka ostatniej serii, aby pojawić się bardziej dominująco w szóstej serii, która obejmuje okres historii Wielkiej Brytanii od 1997 do 2005 roku. Khalid Abdalla powraca także jako Dodi Fayed, kochanek Diany, który również zginął w śmiertelnym wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 r.

Wnuki Elżbiety doczekały się nowych aktorów, a Ed McVey przejął rolę księcia Williama, a Luther Ford w roli księcia Harry’ego.

„The Crown” – seria 6 – część pierwsza jest dziś dostępna w serwisie Netflix.