O nas
Kontakt

Walencja, Castellon de la Plana i Huelva: czy to najlepsze kierunki w Hiszpanii na wiosnę?

Laura Kowalczyk

Valencia - pictured here - and its surroundings are some of the best places to visit in Spain during the shoulder season

Nowe dane ujawniły najlepsze hiszpańskie miejsca do odwiedzenia w okresie od marca do czerwca.

Kiedy myślisz o idealnych miejscach na wakacje, nie ma wątpliwości, że Hiszpania jest na pierwszym miejscu. Przyciągając od prawie stulecia miłośników słońca, ma coś innego do zaoferowania niemal każdemu rodzajowi turysty.

Jednak dziś zmiany klimatyczne w coraz większym stopniu wpływają na plany turystów, a rekordowe temperatury zmuszają ich do ponownego rozważenia decyzji przed wyjazdem na hiszpańską przygodę.

Wakacje szkolne również zwykle powodują gwałtowny wzrost cen w całej Europie. Doświadczeni podróżnicy coraz częściej wybierają wyjazdy poza sezonem, aby jak najlepiej wykorzystać swój cel podróży za przystępną cenę i rozsądną temperaturę.

Hiszpański dostawca domów wakacyjnych Spain-Holiday.com przeszukał najlepsze miejsca do odwiedzenia w pierwszym sezonie wakacyjnym w roku, czyli od marca do czerwca.

Co sprawia, że ​​cel podróży jest pożądany na wycieczkę sezonową?

Dzięki uprzywilejowanemu położeniu w południowej Europie, na dużej części Hiszpanii przez cały rok jest dość ciepło. W wielu przypadkach wypady są najprzyjemniejsze w sezonie letnim, kiedy temperatury są nadal łagodne, ale nie najwyższe.

Spain-Holiday przeanalizowało szereg czynników, które mogą wpłynąć na decyzję o podróży lub przerwać ją.

Przyjrzeli się średnim temperaturom w ciągu dnia, średniemu wskaźnikowi UV i poziomowi „dyskomfortu związanego z wilgocią” – czyli, mówiąc laikom – jak niekomfortowa jest w rzeczywistości atmosfera – w marcu, kwietniu, maju i czerwcu.

Najlepsze hiszpańskie kierunki na podróż sezonową

Pierwsze miejsce zajmuje Walencja, trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii

Położone na Półwyspie Iberyjskim, posiada nie tylko długi odcinek plaży, ale także szczyci się kwitnącą sceną kulturalną, gastronomiczną i nocnym. Od wiosny do wczesnego lata można spodziewać się przyjemnych temperatur od 19°C do 26°C.

Należy jednak ostrzec, że poziom promieniowania UV w Walencji jest dość wysoki w sezonie barkowym, co oznacza, że ​​ważne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym – zwłaszcza gdy w czerwcu poziom promieniowania UV jest „bardzo wysoki”.

Walencja oferuje mnóstwo zajęć w pomieszczeniach zamkniętych, w tym wizytę na rynku centralnym, jeśli pogoda nie pozwala na grę w piłkę
Walencja oferuje mnóstwo zajęć w pomieszczeniach zamkniętych, w tym wizytę na rynku centralnym, jeśli pogoda nie pozwala na grę w piłkę

Drugie miejsce: średniowieczne miasto Castellon de la Plana, położone na wybrzeżu od Walencji

Znajdują się tu kościoły, ozdobne domy, ogrody krajobrazowe i wiele placów do zwiedzania, a w sezonie letnim panuje szeroki zakres temperatur. Temperatura waha się od około 18°C ​​w kwietniu do znacznie cieplejszych 27°C w czerwcu. Spain-Holiday zaleca jednak, aby im bliżej lata, tym większe prawdopodobieństwo, że wilgotność stanie się trudniejsza do tolerowania.

Podsumowanie pierwszej trójki: andaluzyjskie miasto portowe Huelva, po drugiej stronie Hiszpanii

Huelva, położona niedaleko granicy z Portugalią, oferuje prawdopodobnie najlepszy klimat dla miłośników upałów. W kwietniu temperatura wynosi około 21°C, a w czerwcu średnia temperatura wynosi 28°C.

Wciąż stosunkowo nieodkryta przez wielu, Huelva oferuje delikatne naturalne krajobrazy dzięki swojemu położeniu u podnóża Sierra Morena, a także pozornie nieskończony urok i zabytki. Poziom promieni UV jest, co nie jest zaskakujące, stosunkowo wysoki przez cały rok, dlatego SPF jest koniecznością.

Huelva w najbardziej południowo-zachodnim zakątku Hiszpanii może pochwalić się jednymi z najbardziej łagodnych temperatur przez cały rok w całym kraju
Huelva w najbardziej południowo-zachodnim zakątku Hiszpanii może pochwalić się jednymi z najbardziej łagodnych temperatur przez cały rok w całym kraju

Gdzie jeszcze warto odwiedzić w sezonie barkowym?

Jeśli nie masz pewności, gdzie dokładnie odwiedzić, nie możesz się pomylić z obszarami wokół Walencji.

Oprócz samego miasta i Castellon de la Plana, gminy Javea, Moraira, Alicante, Denia, El Campello, Guardamar del Segura i Santa Pola zajmują wysokie miejsca na liście hiszpańskich wakacji.

Tak naprawdę jedynymi miejscami, które nie znajdują się na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, są wspomniana już Huelva i Kadyks, na dalekim południu kraju, niedaleko Maroka.

Gdziekolwiek w Hiszpanii wybierzesz się w sezonie letnim, jedno jest pewne – zabierz ze sobą krem ​​​​przeciwsłoneczny!