O nas
Kontakt

10 postaci Mr. Men i Little Miss o najgorszych wibracjach

Laura Kowalczyk

Little Miss Surprise and Mr Fib

W miarę dodawania dwóch kolejnych postaci do serii Mr. Men i Little Miss sprawdzamy, które postacie zasługują na wyrzucenie w kosmos.

Do popularnej serii książek dla dzieci Mr. Men i Little Miss dodano dwie nowe postacie. Pan Fib i Mała Miss Niespodzianka to pierwsze nowe postacie dodane do serii od czasu dodania Pana Spokojnego i Małej Miss Brave w 2021 r. z okazji 50. rocznicy wydania pierwszej książki.

Pierwotnie stworzony przez brytyjskiego pisarza Rogera Hargreevesa w 1971 roku wraz z książką „Mr. Tickle”, zainspirowany twórczością jego syna Adama. W latach 1971–1988 Roger napisał i zilustrował serię, dodając do niej serię Mała Miss z 1981 r. Po jego śmierci w 1988 r. obowiązki pisarskie i ilustracyjne przejął jego syn Adam.

„Wszystko zaczęło się od łaskotania. Syn Rogera Hargreavesa, Adam, zapytał go, jak wygląda łaskotanie. W odpowiedzi Roger narysował małego pomarańczowego człowieczka z niezwykle długimi ramionami, które mogły sięgnąć wszędzie i łaskotać każdego. Urodził się pan Tickle, a wkrótce potem pan Greedy, pan Happy, pan Nosey, pan Sneeze i pan Bump. Książki od razu stały się hitem, a Roger stworzył znacznie więcej postaci z Mr. Men i Little Miss, które od pokoleń zachwycają dzieci i dorosłych” – powiedział wydawca HarperCollins.

„Pan. Fib i Little Miss Surprise dołączą do klasycznej serii 12 września 2024 r., ponad pięćdziesiąt lat po opublikowaniu Mr.Tickle, pierwszej książki o Mr. Men. To nie jest jedna z najdziwniejszych historii pana Fiba, ponieważ tak naprawdę jest on częścią gangu, a Mała Miss Niespodzianka jest zaskoczona i zachwycona, że ​​też może do nich dołączyć! czytamy w oświadczeniu.

Adam Hargreeves zauważył, że kontynuacja dziedzictwa ojca sprawia mu radość, „chociaż mam jeszcze sporo pracy, aby dogonić tatę” – zażartował. „Od dłuższego czasu w mojej wyobraźni kręcił się Pan Fib i, oczywiście, niespodziewanie przyszła mi do głowy Mała Miss Niespodzianka!”

W gamie popularnych książek, które sprzedały się w ponad 250 milionach egzemplarzy w 17 językach, znajduje się ponad 90 postaci z Mr. Men i Little Miss. Aby uczcić dodanie tych dwóch nowych postaci, przedstawiamy ostateczną (z przymrużeniem oka) ostateczną (z przymrużeniem oka) witrynę TylkoGliwice zawierającą listę 10 postaci z Mr. Men i Little Miss, które naszym zdaniem mają najgorszy nastrój.

Po prostu okropne

Panie Boże Narodzenie

Większość postaci Mr. Men opiera się na przymiotniku. Niezależnie od tego, czy jest to stan emocjonalny (np. zmartwienie), cecha fizyczna (np. mała) czy cecha osobowości (np. zabawna), postacie te zwykle skupiają się wokół przymiotników, ponieważ stanowią one podstawowe elementy składowe indywidualnego charakteru. Czytając te książki, dzieci widzą, jak te przymiotniki opisują niezliczone osobowości rasy ludzkiej.

Nie pan Boże Narodzenie. Opiera się na rzeczowniku. I nie byle jaki rzeczownik. Cała osobowość tej postaci to kapitalistyczne, postchrześcijańskie piekło, jakim są Boże Narodzenie Coca-Coli™. Czy mogę zapytać, kiedy otrzymamy pana Chanuka i pana Ramadana? Pozornie Mr. Christmas jest na tyle popularny, że powtórzyli ten sam pomysł niemal identycznie z Little Miss Christmas. I nie zaczynaj mi mówić o panu Snow.

Hej!

Panie Niezdarny

Gdybyś tylko przeczytał jego historię, wybaczono by ci, że doceniałeś pana Niezdarnego. Kto w końcu nie potrafi wczuć się w biednego drania, który nie potrafi przetrwać dnia bez niszczenia i przewracania rzeczy. Od najmłodszych lat zdałem sobie sprawę, że nie jestem typem człowieka, któremu można ufać i że przy każdej okazji nie rozleje się na siebie jedzenia. Czy powstrzymuje mnie to od kupowania mnóstwa białych bluzek, absolutnie nie.

Tak czy inaczej, wiadomość nie dotyczy Herr. Niezdarny. To wąsy. Spójrz na to. Postrzępione, postrzępione i żylaste. Wygląda bardziej jak włosie smutnej szczoteczki do zębów eksplodujące z jego nozdrzy. Horror za koszmarem, gdyby jednak ośmielił się go dotknąć. Oto charakterystyczny styl człowieka zbyt zaniedbanego, by zachować w pamięci Hitlera.

Nie osobowość

Panie Dobry

Nikt nie lubi zasysania. „Przepraszam, proszę pana, ale myślę, że zapomniał pan o zadaniu domowym” – powiedziała najgorsza osoba w klasie. No cóż, poza łobuzami, ale raczej nie znajdą dedykowanej im postaci Mr. Men.

Pan Dobry pokazuje, jak irytująco nudno jest być definiowanym jako „dobry”. Podobnie jak wtedy, gdy ktoś tęskni za facetem, ponieważ jest „miły”. Masz być dobry. To jest podstawowy poziom, od którego zaczyna każdy przyzwoity człowiek. Nie chodzi tu o wszystkie cechy osobowości. Dlatego właściwe jest, aby Pan Good był jedynie zarysem bez żadnego koloru, o którym można by mówić. MDŁE.

Naprawdę denerwujące

Pan Nikt

Kontynuacją nijakiej białej postaci w tle, czyli Pana Dobrego, jest Pan Nikt. W przeciwieństwie do pana Dobrego, któremu brakuje osobowości ze względu na samoocenę cnót, pan Nikt nie jest smutniejszym przypadkiem. Dosłownie niewidzialny Pan Nikt sam w sobie nie jest złym człowiekiem, ale sprawia mi smutek.

Poważnie, to po prostu przygnębiające, że wśród całej gamy postaci, w tym Pana Łaskotka i Pana Nonsensu, jest Pan Nikt. Nawet oficjalna strona internetowa podaje jego trzy przymiotniki definiujące: nic, zilch i zero. Proszę, niech ktoś wyrwie go z jego niedoli i… wymaże go, jak sądzę?

Chcesz go po prostu kopnąć przez cały pokój

Panie Spokojny

W ramach 50-lecia serialu zaproponowano grupę bohaterów, którzy w publicznym głosowaniu wybrali swoich faworytów. W niewytłumaczalny sposób pan Calm został zwycięzcą tego konkursu. Monsieur Tranquille, jak go nazywają po francusku, kocha proste rzeczy w życiu i kto może go winić? Każdy z nas potrzebuje trochę więcej spokoju w swoim życiu, prawda?

Ci, którzy się z tym nie zgadzają, mogą chcieć poklepać tego zadowolonego z siebie pana Mena jego własnymi sandałami. Jak każdy, kto ma obsesję na punkcie jogi i zdrowego stylu życia, pan Calm nosi ze sobą ten wyraz zadowolonej z siebie osoby, która naprawdę chce, żebyś wiedział, o ile zdrowszy jest jej styl życia niż twój. Pozostanę przy alkoholu, papierosach i permanentnym grymasie, dziękuję.

Poczytaj Judith Butler, Roger

Mała Miss Bossy

Przeglądając Małe Miss i próbując znaleźć, która piątka miała najgorszą atmosferę, zdajesz sobie sprawę, o ile lepsza jest atmosfera w kategorii kobiet. Niemniej jednak będziemy naciskać dalej. Na pierwszy ogień idzie Mała Miss Bossy.

Żeby było jasne, nie zrobiła nic złego. Jednak rozpoczęcie serialu „Mała Miss” z „Małą Miss Bossy” w 1981 r. nie było sukcesem feminizmu Rogera. Seria jest lepsza niż jej punkt wyjścia, nawet jeśli historia jest urocza.

Nie taki tajemniczy Torys

Mała Miss Wspaniała

Mała Miss Splendid lubi najlepsze rzeczy w życiu. Lubi zakupy, wyśmienitą kuchnię, nieskazitelne ubrania… i prawdopodobnie politykę imigracyjną zerową netto. Bądźmy szczerzy, Mała Miss Splendid to klasyczny przypadek wiejskiego prawicowego wariata, który zrujnował większość europejskiej polityki.

Wystarczyło siedmiu z tych bohaterów, aby przerodziło się to w wojnę klasową. Mimo to Mała Miss Splendid kocha zakupy niemal tak samo, jak nienawidzi imigrantów, gejów i komunistów. Nie koniecznie w tej kolejności.

Nie patrz im w oczy

Mała Miss Bliźniaczek

Zło. Czyste zło.

Nie, nie będę tego dalej rozwijać. Obawiam się, że w następnym pokoju, do którego wejdę, będą na mnie czekać, jeśli to zrobię.

Precz z jej głową

Mała Miss Księżniczka

Nawiązując do moich poprzednich komentarzy na temat Małej Miss Splendid, ten ukazuje jej ten sam rodzaj konserwatyzmu ze zdrową dawką rojalistycznego lizania tyłków. Czy zauważyłeś, jak trudno machać flagami krajów takich jak Anglia, aby nie wyglądać jak szalony nacjonalista? Jeśli kiedykolwiek pragniesz dumy narodowej ze swojej flagi, tak jak robią to Francuzi, musisz najpierw wykonać ważny krok, jakim jest usunięcie głowy monarchy.

Zadanie polegające na ścinaniu głów postaciom Mr. Men lub Little Miss jest nieco skomplikowane, ponieważ składają się one prawie wyłącznie z głowy. Nie pozwól jednak, aby względy praktyczne stanęły na przeszkodzie dobremu republikańskiemu zapałowi do wykonywania egzekucji.

Nie będę na ciebie czekać

Mała Pani Spóźniona

Słuchaj, wszyscy w pewnym momencie spóźniliśmy się z pewnymi sprawami. Nikt nie jest ponad to. Ale podczas gdy Mała Miss Scatterbrain to holistyczne podejście do typu osobowości, który po prostu nie może się pozbierać, Mała Miss Late sprawiła, że ​​jej całe to spóźnienie.

Przepraszam, ale to nie do przyjęcia. Jeśli jest to jedyny aspekt, w którym jesteś roztrzepany, szczerze mówiąc, pokazuje to, że nie traktujesz poważnie czasu innych ludzi. W koszu z tobą, obok rojalistów, miłośników Bożego Narodzenia i bliźniaków.