O nas
Kontakt

Agbegnenou okazuje się zbyt mocny na własnym boisku

Laura Kowalczyk

Clarisse Agbegnenou shines on home soil

Witamy ponownie na słynnym 50. Wielkim Szlemie w Paryżu, podczas którego najlepsi judocy na świecie rywalizują o chwałę.

Drugiego dnia tego prestiżowego wydarzenia przed wypełnioną po brzegi AccorHotels Arena odbył się piękny pokaz przed rozpoczęciem finałów, a przez cały dzień trwały epickie pojedynki z udziałem VIP-ów, w tym mistrza świata UFC Islama Makhacheva.

Prezydent IJF Marius Vizer wręczył dyplom 8 dan Florianowi Velici, ekspertowi Międzynarodowej Federacji Judo.

Przy wadze -63 kg uwielbiani fani w końcu doczekali się momentu, na który czekali – francuska legenda Clarisse Agbegnenou była na scenie i była zdeterminowana, by zwyciężyć w swoim rodzinnym mieście! Zmiana kierunku zapewniła jej waza-ari na złotym poziomie i zapewniła jej siódmy złoty medal Wielkiego Szlema w Paryżu! Co za osiągnięcie! Fani oszaleli na punkcie Agbegnenou!

Medale wręczył Prezydent IJF Marius VIZER.

„Jestem naprawdę szczęśliwy” – powiedział Agbegnenou. „Jestem naprawdę dumny i chciałbym podziękować wszystkim moim kibicom. Byli naprawdę niesamowici. Czasem, gdy czułem, że jest ciężko, czułem tłumy i nie chciałem ich zawieść. Musiałem im pokazać, że tu dzisiaj byłem. Dziękuję, dziękuję bardzo i bądź tam, w Paryżu, będę cię potrzebować”.

W wadze do 73 kg ISHIHARA TATSUKI zdobył złoto podczas swojego pierwszego występu w World Judo Tour, strzelając waza-ari z prowadzącym ashi-gurumą w finale przeciwko Giorgi CHIKHLADZE z Gruzji.

Medale wręczył wiceprezydent Olimpijskiej Rady Azji Otabek UMAROV.

Przy -70 KG Miriam BUTKEREIT oszołomiła pełną wdzięczności i wiedzy francuską publiczność dobrze wykonanym kontratakem na awansującą ulubienicę gospodarzy Marie Eve GAHIE.

Medale wręczył prezydent World Combat Games Stephan FOX.

Butkereit zaskakuje Marie Eve Gahie

Przy wadze -81 kg, numer jeden na świecie Matthias CASSE wyprodukował hiza-gurumę w dobrym czasie, głęboko wbijając się w złoty wynik, aby ponownie stanąć na podium w Paryżu po zwycięstwie w 2020 roku.

Centrum Praw Podstawowych – Węgry, medale wręczył dyrektor generalny Miklos SZANTHO.

„Paryż to zawsze wspaniała atmosfera” – powiedział Casse. „Tak wielu ludzi tak blisko maty, to dla nas zaszczyt walczyć tutaj i wspaniała atmosfera”.

Matthias Casse zdobywa złoto

Francuska drużyna była dziś w doskonałej formie – ippons przez cały dzień, aby ojczyzna rozwścieczyła publiczność!

Co za dzień judo! Dołącz do nas ponownie jutro w Paryżu na galę wagi ciężkiej.