O nas
Kontakt

Alessandra Mussolini rzekomo zaatakowana w Strasburgu

Laura Kowalczyk

Alessandra Mussolini in 2013

Posłanka do Parlamentu Europejskiego napisała w serwisie X, że doświadczyła przemocy słownej i fizycznej, ale zdecydowała się nie podejmować kroków prawnych.

Alessandra Mussolini, wiceprzewodnicząca delegacji Forza Italia do Parlamentu Europejskiego, w nagraniu wideo, które umieściła na swoim koncie w mediach społecznościowych, oświadczyła, że ​​została zaatakowana w Strasburgu.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego, która wzięła udział w sesji plenarnej Izby Euro, powiedziała, że ​​w poniedziałkowy wieczór nieznajomy zaatakował ją werbalnie i fizycznie, gdy szła przez centrum miasta w drodze do restauracji na kolację.

„Zostałem zaatakowany przez mężczyznę, który mówił po włosku. Seria szalonych wyzwisk, po czym miał coś w rodzaju kuli i rzucił nią we mnie, po plecach i ramionach… teraz idę… to znaczy tam to za dużo przemocy…” – stwierdził Mussolini w krótkim filmie, który najwyraźniej został nakręcony bezpośrednio po incydencie.

Polityk stwierdziła, że ​​jest „zdruzgotana” tym wydarzeniem.

Mussolini relacjonował atak włoskiej agencji prasowej Adnkronos: „Właśnie skończyłem posiedzenie Parlamentu Europejskiego, szedłem ulicą w towarzystwie mojego asystenta, miałem na sobie kaptur, bo było zimno. W pewnym momencie czterdziestoletni facet pojawił się nie wiadomo skąd: był Włochem, wiem, bo zaczął mnie brutalnie obrażać, mówiąc: „Kawałek Mussoliniego…, faszystowski” i tym podobne rzeczy” – powiedział eurodeputowany.

Mussolini zdecydował się nie wnosić oskarżenia

Mussolini twierdzi, że atak był motywowany politycznie. Posłanka do Parlamentu Europejskiego Forza Italia wyjaśnia, że ​​nie jest to pierwszy raz, kiedy została znieważona, ale nigdy wcześniej nie doświadczyła fizycznego ataku.

Mussolini zdecydowała, że ​​nie będzie wnosić oskarżenia, ale ponownie zamieściła post na swoim koncie X, dziękując swoim obserwatorom i przyjaciołom za solidarność.

Mussolini jest córką włoskiego dyktatora Benito Mussoliniego i siostrzenicą znanej aktorki Sophii Loren.

W 2014 roku została wybrana do Parlamentu Europejskiego.