O nas
Kontakt

Beaumanoir płynie na fali z Quiksilver Boardriders w Europie Zachodniej

Laura Kowalczyk

file photo, surfer Gavin Gillete, from U.S., competes during the Quiksilver Cup at Punta Roca beach in La Libertad, El Salvador, July 8, 2012.

Grupa odzieży gotowej Beaumanoir kupuje zachodnioeuropejską działalność Boardriders (Quiksilver, DC Shoes, Element), ale niektóre stanowiska pracy we Francji zostaną wyeliminowane.

Zatwierdzono przejęcie grupy marek sportowych i outdoorowych Boardriders przez grupę odzieży gotowej Beaumanoir.

Według „Le Télégramme” porozumienie, ogłoszone w lutym, ale które do sfinalizowania musiało zostać zatwierdzone przez francuski organ ds. konkurencji, zostało już zawarte. Wartość transakcji nie jest znana.

American Authentic Brands Group, właściciel Boardriders, do której marek należą Quiksilver, Billabong, Roxy, DC Shoes, Element, RVCA, VonZipper, zachowa własność marek, ale przeniesie zarządzanie i operacje na Breton Group, która będzie właścicielem westernu. Europejska strona biznesu.

Beaumanoir przejmie portfolio produktów dystrybuowanych w 18 krajach Europy Zachodniej oraz sieć 150 sklepów. Celem grupy jest powrót do rentowności w sektorze przeżywającym kryzys.

Restrukturyzacja będzie kosztować miejsca pracy

Siedziba firmy Beaumanoir, której marki Cache Cache, Bonobo, Morgan, Caroll, La Halle i Sarenza, znajdują się w Saint-Malo w Bretanii. Jest on zaangażowany w utrzymanie europejskiej siedziby Boardriders w Saint-Jean-de-Luz w Pirenejach Atlantyckich, ale w wyniku tego przejęcia niektóre stanowiska pracy zostaną zlikwidowane.

Chociaż nie będzie to miało wpływu na miejsca pracy w warsztatach, wdrożono plan ochrony miejsc pracy, co oznacza, według „Le Télégramme” około 164 stanowisk pracy zostanie zlikwidowanych, a 44 nowe zostaną utworzone.

Prezes Boardriders Europe, Nicolas Foulet, powiedział France Bleu Pays Basque, że plan nie zostanie wdrożony przez Beaumanoir, ale przez Boardriders, mający na celu restrukturyzację europejskiego oddziału, który wycofał się z rynków europejskich na Wschodzie, w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

„Z około 700 osób pracujących w centrali Saint-Jean-de-Luz staramy się uratować 500, ponieważ tam wykonano tylko jedną trzecią całej działalności” – ujawnił w wywiadzie Roland Beaumanoir, założyciel grupy. z AFP.

„Zostało to już szczegółowo omówione z fabrykami Saint-Jean-de-Luz dla gmin i weźmiemy odpowiedzialność za plan socjalny finansowany przez Amerykanów” – oświadczył, odnosząc się do „wydarzenia dość bolesnego”. ” dobrze znane władzom regionu, ratuszowi i Perfect”. Biuro Boardriders z siedzibą w Hongkongu zostanie „zmniejszone, ale zachowane” – dodał.

Ekspansja trwa pomimo trudnego rynku

Grupa, która powiększyła się już dwukrotnie w wyniku kolejnych przejęć spółek znajdujących się w stanie upadłości lub znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, potwierdza, że ​​operacja ta pozwala jej „nie tylko wzmocnić strategię dywersyfikacji, ale także wzbogacić swoje portfolio o integrację siedmiu znanych marek outdoorowych marki. sektor”.

Ta ekspansja pozwoli firmie zwiększyć swoją obecność nie tylko we Francji, ale także w całej Europie – dodał w komentarzu.

Pomimo kryzysu w branży obroty Beaumanoir w 2022 roku wyniosą 2 miliardy euro.