O nas
Kontakt

Bez Sekwany, bez zysku: Triathloniści rywalizują w pływaniu na 1500 m w rzece w Paryżu

Laura Kowalczyk

Bez Sekwany, bez zysku: Triathloniści rywalizują w pływaniu na 1500 m w rzece w Paryżu

Rozpoczęło się odliczanie do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2024 roku.

Na mniej niż rok do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r., w sercu miasta trwają cztery dni triathlonowych imprez testowych.

Grupa 65 triathlonistek z całego świata przepłynęła w czwartek 1500 metrów w Sekwanie, a następnie przejechała 40 kilometrów na rowerze, po czym zakończyła 10-kilometrowym biegiem na Polach Elizejskich i wokół nich.

Zwyciężyła Beth Potter z Wielkiej Brytanii, wyprzedzając Francuzkę Cassandre Beaugrand, a miejsca na podium uzupełniła Laura Lindemann z Niemiec.

Według Christophe’a Rosy, zastępcy generalnego paryskiej delegacji olimpijskiej i paraolimpijskiej w paryskim ratuszu, w środę testy wody wykazały, że poziom jakości w Sekwanie wrócił do akceptowalnych standardów.

Michel Euler/Copyright 2023 AP.  Wszelkie prawa zastrzeżone.
Triathloniści walczący z wodami po Sekwanie otrzymali świadectwo zdrowia. 16 sierpnia 2023 r

To pozytywna wiadomość po odwołaniu w ostatniej chwili imprezy pływackiej, która miała się odbyć w Sekwanie na początku sierpnia.

Ulewne deszcze w tym czasie spowodowały przelanie nieoczyszczonych ścieków, obniżając jakość wody do tego stopnia, że ​​była poniżej normy dla zaplanowanej rundy Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych w Paryżu.