O nas
Kontakt

Były mistrz Giro, Hindley, zdobywa żółtą koszulkę na górskim etapie Tour

Laura Kowalczyk

Podczas swojego debiutu w Tour de France były mistrz Giro d’Italia, Jai Hindley, zdobył żółtą koszulkę na piątym etapie wyścigu.

Były mistrz Giro d’Italia, Jai Hindley, zdobył żółtą koszulkę Tour de France w środę po zdobyciu pierwszego górskiego etapu tegorocznego wyścigu podczas pełnej wrażeń jazdy w Pirenejach.

Hindley był częścią wczesnej ucieczki i został pierwszym australijskim liderem wyścigu od czasu Rohana Dennisa w 2015 roku.

W swoim debiucie w Tour de France Hindley wygrał piąty etap o długości 162,7 km, który obejmował również zniechęcający 15,2-kilometrowy grind w Col de Soudet.

Broniący tytułu Jonas Vingegaard pokazał swoją świetną formę na ostatnim podjeździe dnia, kiedy ostrym atakiem pokonał dwukrotnego zwycięzcę R Tadeja Pogacara.

Vingegaard awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc 47 sekund do Hindleya. Pogacar był szósty w klasyfikacji generalnej, 1 minuta, 40 sekund do tyłu. Poprzedni lider Adam Yates, kolega z drużyny Pogacar, spadł na piąte miejsce.

Hindley, który jeździ w zespole Bora-Hansgrohe, był częścią 36-osobowej grupy, której udało się wcześnie uciec z paczki.

Po kilku ruchach innych rywali, w tym Wout van Aert i Julian Alaphilippe, Hindley zaatakował 4 km przed szczytem Marie-Blanque.