O nas
Kontakt

Cały chorwacki finał cieszy lokalną publiczność w Zagrzebiu

Laura Kowalczyk

Cały chorwacki finał cieszy lokalną publiczność w Zagrzebiu

Barbara Matic i Lara Cvjetko, dwie najbardziej utytułowane zawodniczki judo w kraju, rozstawiły na zawodach miejsca 1 i 2, spotykając się w finale.

Grand Prix judo w Zagrzebiu oficjalnie powraca na drugi dzień.

Oficjalne otwarcie Grand Prix uroczyście ogłosili przemówieniami: Osobisty Przedstawiciel Republiki Chorwacji, Pan Tomislav Druzak, Wiceprezes Międzynarodowej Federacji Judo, dr Laszlo Toth i Prezydent Chorwackiej Federacji Judo, dr Sanda Čorak.

Następnie wystąpiły imponujące lokalne kluby Judo Club Profectus i Judo Club Ishi, które uraczyły oklaskiwaną publiczność pokazem włączającego judo.

Wypełniona publiczność kibicowała zawodniczkom w kategorii do 63 kg, podczas których Brytyjka Lucy Renshall pokonała Jisu Kim w rzutach karnych, zdobywając swój pierwszy złoty medal Grand Prix ku uciesze fanów.

Medale wręczał osobisty przedstawiciel premiera Republiki Chorwacji Tomislav Druzak.

IJF
Sagi Muki (ISR)

Ważący -73 kg Jorge Cano Garcia z Hiszpanii zdobył swój pierwszy w historii medal World Judo Tour niesamowitym ipponem, zachwycając publiczność.

Medale wręczył dyrektor ds. edukacji i coachingu IJF, pan Mohammed Meridja.

„Czuję się wspaniale dzięki złotemu medalowi, ale całkiem nieźle jest wyjść z maty, podpisać czyjś autograf, zrobić kilka zdjęć i zobaczyć minę dzieciaków” – powiedział Garcia.

Sagi Muki z Izraela nadbiegł z tyłu, zdobywając dwa waza-ari i zdobywając kolejne złoto do swojej kolekcji.

Medale wręczył Minister Obrony Republiki Chorwacji, wysłannik Ivan Jusic.

W wadze do 70 kg był to chorwacki finał, na który czekali wszyscy fani. Lara Cvjetko dzielnie walczyła i strzeliła waza-ari przeciwko swojej rodaczce Barbarze Matic i ku uciesze fanów zajęła pierwsze miejsce na podium. Obie chorwackie gwiazdy podzieliły się ogromnym szacunkiem i przyjaźnią.

Medale wręczyła dyrektor ds. edukacji IJF dr Sanda Čorak.

„Wspaniale było być częścią wielkiego tłumu, który kibicował nam obu i poczułem się naprawdę zmotywowany do walki, gdy usłyszałem głosy dzieci, moich bliskich, mojego trenera i wszystkich, którzy mi kibicowali. To było naprawdę wyjątkowe uczucie, ale także naprawdę ciężka walka” – powiedział Cvjetko.

Lokalni chorwaccy judocy strzelali ippon w wielkim stylu tutaj, w Arenie Zagreb, ku uciesze wypełnionej publiczności, pełnej młodych judoków. Inspirujący widok dla następnego pokolenia.

Drugi dzień Grand Prix Zagrzebia był pokazem najlepszego judo na świecie. Jutro będzie więcej.