O nas
Kontakt

Carl Weathers, Apollo Creed w Rocky, umiera w wieku 76 lat

Laura Kowalczyk

Carl Weathers attends season three premiere of

Złożono liczne hołdy byłemu graczowi NFL, który stał się hollywoodzkim aktorem Carlem Weathersem, który zagrał w filmach „Rocky”, „Predator” i „The Mandalorian”.

Nie żyje Carl Weathers, linebacker, który stał się aktorem, który zagrał w filmach „Rocky” i „The Mandalorian”

Carl Weathers, były obrońca NFL, który stał się gwiazdą hollywoodzkich filmów akcji i komedii, wcielił się w nemezis, który stał się sojusznikiem Apollo Creeda w filmach „Rocky”, mierzył się z Arnoldem Schwarzeneggerem w „Predatorze” i uczył gry w golfa w „Happy Gilmore” umarł. Miał 76 lat.

Matt Luber, jego menadżer, powiedział, że Weathers zmarł w czwartek. Jego rodzina wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​zmarł „spokojnie we śnie”.

„Carl Weathers zawsze będzie legendą” – napisał Schwarzenegger na Instagramie. „Niezwykły sportowiec, fantastyczny aktor i wspaniała osoba. Bez niego nie moglibyśmy nakręcić „Predatora”. I z pewnością nie bawilibyśmy się przy nim tak wspaniale”.

Swobodnie napinając mięśnie na dużym ekranie w „Action Jackson”, podczas gdy żartował na małym ekranie w takich serialach jak „Arrested Development”, Weathers był chyba najbardziej kojarzony z Creedem, który po raz pierwszy pojawił się jako zarozumiały, niekwestionowany mistrz świata wagi ciężkiej z 1976 roku w filmie „Rocky” z Sylvesterem Stallone w roli głównej.

Były mistrz boksu wagi ciężkiej Muhammad Ali (z lewej) dołącza do Sylvestra Stallone i Carla Weathersa na imprezie z okazji 20. rocznicy powstania „Rocky”
Były mistrz boksu wagi ciężkiej Muhammad Ali (z lewej) dołącza do Sylvestra Stallone i Carla Weathersa na imprezie z okazji 20. rocznicy powstania „Rocky”

„To umieszcza cię na mapie i, że tak powiem, ułatwia karierę. Ale to jednorazowy przypadek, więc trzeba coś z tym zrobić. Na szczęście filmy pojawiały się coraz częściej, a Apollo Creed stawał się coraz bardziej popularny wśród widzów. świadomość i powitanie w ich życiu, i to był właściwy facet we właściwym czasie” – powiedział The Daily Beast w 2017 roku.

Ostatnio Weathers wystąpiła w hicie Disney+ „The Mandalorian”, który pojawił się we wszystkich trzech sezonach.

„Straciliśmy ikonę” – napisał na X (wcześniej Twitterze) były współpracownik „Predatora” Jesse Ventura. „Carl Weathers był fenomenalnym talentem, prawdziwym profesjonalistą i drogim przyjacielem”.

Creed, który pojawił się w pierwszych czterech filmach „Rocky’ego”, w sposób pamiętny zginął na ringu w filmie „Rocky IV” z 1984 roku, walcząc ramię w ramię z potężnym, zażywającym sterydy sowieckim Ivanem Drago, granym przez Dolpha Lundgrena. Zanim wszedł na ring, James Brown zaśpiewał „Living in America” ze tancerkami, a Creed pojawił się na balkonie w zestawie spodenek i kamizelki Star-Spangled Banner oraz kapeluszu Wujka Sama, tańcząc i drwiąc z Drago.

Weathers przeszedł dalej do „Predatora” z 1987 r., gdzie napinał mięśnie klatki piersiowej u boku Ventury, Schwarzeneggera i mnóstwa innych, oraz do nowojorskiego filmu blaxploitation z 1988 r. „Action Jackson”, w którym ćwiczy miotacz ognia na złym gościu i pyta: „Jak się masz? jak twoje żebra?” zanim go usmażysz.

Później dodał fałszywą drewnianą rękę, aby zagrać profesjonalnego golfistę w klasycznej komedii z 1996 r. „Happy Gilmore” u boku Adama Sandlera, a także zagrał w krótkotrwałym spin-offie Dicka Wolfa „Chicago Justice” w 2017 r. oraz w Disneyowskim „The Mandalorian” zdobywając nominację do nagrody Emmy w 2021 roku. Użyczył także głosu Combat Carlowi w serii „Toy Story”.

Sandler pochwalił swojego przyjaciela w mediach społecznościowych, nazywając go „wspaniałym człowiekiem” i „prawdziwą legendą”: „Fajnie jest być zawsze w pobliżu. Inteligentny jak cholera. Lojalny jak diabli. Zabawny jak cholera”.

Weathers dorastał, podziwiając aktorów takich jak Woody Strode, którego połączenie budowy ciała i umiejętności aktorskich w „Spartacusie” zrobiło na nim duże wrażenie. Innymi jego idolami byli aktorzy Sidney Poitier i Harry Belafonte oraz sportowcy Jim Brown i Muhammad Ali, gwiazdy, które przełamały schemat i barierę koloru.

„Jest tak wielu ludzi, którzy byli przede mną, których podziwiałem i których sukcesy chciałem naśladować, i po prostu osiągnęli wyznaczone przez nich standardy w zakresie sukcesu, którzy stworzyli ścieżkę, którą mogłem przejść i znaleźć sukces w rezultacie. Mam nadzieję, że zainspiruję także kogoś innego do wykonania dobrej pracy” – powiedział Detroit News 2023. „Myślę, że jestem po prostu szczęściarzem”.

Po występach w kilku filmach i programach telewizyjnych, w tym w „Good Times”, „The Six Million Dollar Man”, „W upalną noc” i „Starsky i Hutch”, a także walce z nazistami u boku Harrisona Forda w „Force 10” Z Navarone” Weathers dostał nokautową rolę – Creed. Powiedział The Hollywood Reporter, że jego początek w kultowej serii nie był pomyślny.

Poproszono go o przeczytanie z nieznanym wówczas pisarzem Stallone. Weathers przeczytał tę scenę, ale czuł, że nie do końca trafia w sedno, więc wypalił: „Mógłbym osiągnąć znacznie więcej, gdybyś zatrudnił mi prawdziwego aktora do pracy” – wspomina. „Więc po prostu obraziłem gwiazdę filmu, nie wiedząc o tym i nie mając takiego zamiaru”. Skłamał też, że ma jakieś doświadczenie bokserskie.

W późniejszym okresie życia Weathersa zainteresowała reżyseria, reżyserując odcinki „Silk Stalkings” i pojazd Lorenzo Lamasa „Renegade”. Wyreżyserował odcinek trzeciego sezonu serialu „The Mandalorian”.

Weathers przedstawił się innemu pokoleniu, przedstawiając siebie jako oportunistycznego i niezwykle oszczędnego aktora, który angażuje się w dysfunkcyjny klan w sercu „Arrested Development”.

Weathers pozostawił dwóch synów.