O nas
Kontakt

Francuska judoka błyszczy w Paryżu

Laura Kowalczyk

Shirine Boukli takes her first Paris Grand Slam gold medal

Igrzyska Olimpijskie tuż za rogiem, w dniu otwarcia Wielkiego Szlema w Paryżu, w AccorHotels Arena rywalizowało ze sobą mnóstwo wielkich nazwisk

Paryż, miasto światła. Źródło inspiracji i innowacji na całym świecie.

AccorHotels Arena to scena epickiej rozgrywki. Ponieważ do igrzysk olimpijskich zostało zaledwie kilka miesięcy, stawka jest wysoka. W swojej monumentalnej 50. edycji, która stanie na wysokości zadania podczas Wielkiego Szlema w Paryżu…

Zanim judoka wyszedł na finał, na arenie można było zobaczyć różnorodny pokaz kata, sztuki i tańca!

Złoty medal w kategorii -60 kg zdobył Luka MKHEIDZE – fantastyczne zwycięstwo Francuza u siebie! MKHEIDZE wygrał dzięki karom. Swoim występem zachwycił francuską publiczność.

Medale w kategorii do 60 kg mógł wręczyć partner prezesa IJF i OTP Bank Sandor CSANYI.

„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ nigdy nie wygrałem turnieju w Paryżu.” powiedział Luka MKHEIDZE, „W tym roku jest wielka impreza, ponieważ jest to 50. edycja Wielkiego Szlema w Paryżu i cieszę się, że mogę uczcić tę okazję”.

W wadze do 48 kg Francuzka Shirine BOUKLI zdobyła swój pierwszy złoty medal Wielkiego Szlema w Paryżu, pokonując w finale Japonkę Kogę Wakanę po przytrzymaniu. Radosne zwycięstwo w swoim rodzinnym kraju, a kibice ją wspierali.

Medale do 48 kg wręczył były prezydent Czarnogóry Milo Đukanović.

„To wyjątkowe, ponieważ masz więcej energii przed publicznością” – powiedziała Shirine Boukli. Kiedy jest to tak ciężka walka, potrzebujesz trochę więcej, aby cię zmotywować i tak, właśnie tego potrzebowałam dzisiaj, aby wygrać w ten sposób”.

Przy wadze -52 kg Distria KRASNIQI, mistrzyni olimpijska -48 kg, stoczyła ciężką walkę z Brytyjką Chelsie GILES. Kosowianka zdobyła waza-ari i zdobyła swój trzeci złoty medal w Paryżu.

Wiceprezydent IJF Laszlo TOTH wręczył medale.

Nowicjusz o wadze do 66 kg Takeshi TAKEOKA pokonał weterana Joshiro MARUYAMĘ w Golden Score za pomocą waza-ari. Imponujące zwycięstwo.

Medale wręczył skarbnik generalny IJF Naser AL TAMIMI.

W wadze do 57 kg Faiza MOKDAR zdobyła swój pierwszy złoty medal World Judo Tour na własnej murawie! Już w pierwszej minucie rzuciła podwójną mistrzynię świata Christę DEGUCHI do ippon, ku radości fanów!

Sekretarz generalna IJF Lisa ALLAN wręczyła medale.

Oszałamiające ippony przez cały dzień zachwycały tłumy lokalnych francuskich sportowców!

Wielki Szlem w Paryżu to tradycja, spektakl – dołącz do nas jutro na bardziej epickie judo.